Fuat Avni paylaşımı yaptı,işinden oldu!

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kapsamında ilimizde de kamu çalışanlarına yönelik FETÖ ve PYD’ ye yönelik operasyon...

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kapsamında ilimizde de kamu çalışanlarına yönelik FETÖ ve PYD’ ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Enerji Sanayi Maden Kamu Çalışanları Sendikası (ESM) Kocaeli Şubesi üyesi olan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan kimya mühendisi Mutena Güneyligil’in FETÖ operasyonu kapsamında iş akdi feshedildi.

 

FUAT AVNİ PAYLAŞIMI

Ticaret İl Müdürlüğü’nde kimya mühendisi olarak çalışan ve 25 yıllık kamu çalışanı Mutena Güneyligil sosyal Medya hesabından 17 Temmuz tarihinde terör örgütünü desteklediği iddia edilen paylaşımı sonrasında yapılan bir ihbar üzerine 25 Temmuz tarihinde açığa alınmıştı. Mutena Güneyligil için verilen iş akdi feshi kararın Güneyligil’in yüzüne İl Müdürü İlhan Aydın tarafından okundu. İş akdi feshedilen Güneyligil’in Fuat Avni’nin bir tweetini okumadan paylaştığı öğrenildi. Güneyligil emekliliğini de doldurmuştu.

 

ESM SAHİP ÇIKTI

KESK’e bağlı olarak faaliyet gösteren ESM Şube Başkanı Yener Çalışkan Tüm Bel Sen binasında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına KESK’e bağlı sendikaların başkanları ve sendika üyeleri katıldı. ESK Şube Başkanı Yener “KESK her zaman darbelerin karşısında duran bir örgüttür. Darbeler oluyor, önlemeye çalışılıyor ama hukuksal anlamda da halen kamu çalışanları darbe üzerine darbe yiyor. AKP 12 Eylül darbe yasasını hayata geçiriyor. 70 bine yakın kamu çalışanı açığa alındı. KESK’e bağlı 10 kişi açığa alındı. Bugün ilk defa açığa alınan sendika üyemiz Mutena Güneyligil işten atıldı. İş akdi feshi İl Müdürü tarafından arkadaşımızın yüzüne okunarak tebliğ edildi. Eline resmi belge verilmedi. Bu konuda tutanak tuttuk. Herhangi bir savunma süreci yaşanmadı. 10 gün içinde 657 kapsamında savunması alınması gerekiyordu” dedi.

 

ice3-010.jpg

 

AİHM’E KADAR GİDECEĞİZ

Arkadaşımız yaklaşık 25 yıldır kurumda çakışıyor diyen ESK Şube Başkanı Yener “Kimya Mühendisi. Hukuktan bahsediyoruz. Herkese bir gün lazım olacağını kimse düşünmüyor. KESK’e bağlı sendikalar hiçbir zaman terör örgütü ile beraber olmazlar. Bizler de bu kişilileri savunmayız. KESK’e bağlı sendikaları sadece muhalif oldukları için bu sürecin içine sokmaya çalışıyorlar. Bundan sonra hukuksal süreci başlatacağız. Arkadaşımız bu süreçte ‘Bu suçu işlemedim kimse beni terör örgütü ile aynı çerçeveye koyamaz. Emeklilik hakkımı elde etmeme rağmen emekli olmayacağım. Benim FETÖ ile hiçbir bağlantım yok. Bu nedenle hukuksal mücadeleye devam edeceğim’ demiştir. KESK’e bağlı sendikalar olarak her zaman arkadaşımızın yanında olacağız. Bunun gibi arkadaşlarımız bundan sonraki süreçte işlerine geri dönecek. AİHM’e kadar gideceğiz” açıklamasında bulundu. 

 

02 Ağustos 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR