BİAŞ ile Hizmet İş’ten 360 işçiyi kapsayan toplu sözleşme

Kocaeli’de şirket çalışanlarının sendikaya üye olmaları noktasında onay veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 2012 yılından itibaren şirket...

Kocaeli’de şirket çalışanlarının sendikaya üye olmaları noktasında onay veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 2012 yılından itibaren şirket çalışanlarının sendikalı olmalarını sağlamıştı. Başiskele’ye yapılan hizmetlerde imzası olan ve Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile birlikte uyum içinde çalışan şirket çalışanları yeni sözleşme farklarını Kurban Bayramı’na kadar alacaklar.


HAYIRLI OLSUN DİLEĞİNDE BULUNDU

Sözleşme imza programında Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Özkaraaslan, Tuğrultan Çağdaş, İbrahim Çınar, Koordinatör Adnan Uysal, Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Cavit Tokpınar ile birlikte masaya oturan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz hayırlı olması dileğinde bulunarak sözleşmeyi imzaladı.


ALIN TERİ KURUMADAN

Başiskele Belediyesi şirket personeli ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme sonrası konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “BİAŞ şirketimizde çalışan personelimiz için günün şartlarında çok iyi bir değerde sözleşme imzaladık. Bugüne kadar BİAŞ bünyesinde çalışan arkadaşlarımız huzur içerisinde, gecikmeden, alın terleri kurumadan ücretlerini aldılar” dedi.


TEŞEKKÜR ETTİ

İşçilerin yeni ücretlerini de aynı şekilde alacaklarını belirten Ayaz, “Kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun. Hakkıyla çalışıp kazanan bütün arkadaşlarımıza analarının ak sütü gibi helali hoş olsun” diyerek konuşmasını noktaladı. İdris Ersoy ise “İş barışı ve huzurun sağlanmasında, arkadaşlarımızın Türkiye ortalamasında iyi bir ücret almasın vesile olan, taşeron işçilerin sorunlarına gerçek anlamda çare olan Hüseyin Ayaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR