İl Genel Şubat ayı oturumlarını tamamladı

    Kocaeli İl Genel Meclisi 2014 Dönemi Şubat Toplantısı’nın 5. Birleşimi Yüzüncü Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarımca Öğretmenevi ve Di...

 

 

Kocaeli İl Genel Meclisi 2014 Dönemi Şubat Toplantısı’nın 5. Birleşimi Yüzüncü Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarımca Öğretmenevi ve Dilovası Kaymakamlığı’na makam aracı alınması konularının görüşüldüğü toplantıda üyeler Fahri Er Kutlu, Ali Özdağ ve Kenan Ekinci’nin toplantılara katılmadıkları için savunmaları alındı.

SÖZLEŞMELİ İŞÇİLER BÜYÜKŞEHİR’E

İl Genel Meclisi Şubat ayı 5. ve son birleşimi gerçekleştirildi. Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Meclis Başkanı Fahim Kılıç başkanlığında toplanan meclis oturumu gündeme ilave ek madde önerilerinin görüşülmesi ile başladı. CHP’li Meclis Üyesi İsmet Kanık, İl Özel İdaresi’nin kapatılmasının ardından kurumda çalışan sözleşmeli çalışanların akıbetinin ne olacağını sordu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Burhan Eres, Kanık’ın sorusuna, “Gerekli çalışmalar yapılıyor. Herhangi bir mağduriyet söz konusu değil. Gerekirse bu işçilerin bir kısmı Büyükşehir’de görevlendirilecek” diye cevap verdi.

ÖĞRETMENEVİ KONUSU KARARA BAĞLANMADI

Gündemin ilk maddesinde; CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Kaçar tarafından önerilen İl Özel İdaresi’ne ait, boş duran Körfez Kaymakamlığı’na ait eski lojman ve bahçesinin bitişiğindeki alanın Öğretmenevi tarafından kır düğünleri için kullanılması görüşüldü. AKP’li meclis üyesi Ömer Koşan ise, “Benim aldığım bilgilere göre, orada çalışanlara deprem tazminatı verilmemiş. Çalışanlar, Bakanlığı mahkemeye verip kazanmışlar. Öğretmenevi’nin vergi borçları da bulunuyor. Böyle bir kararın kıymeti olmaz. Buranın Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi gerektiği kanaatindeyim” dedi. Kararın gerçekleştirilemeyeceği kadar kısa bir zaman kalması, kurumun borçları gibi nedenlerle konu hakkında bir karar alınmadı.

MAZERETLER KAPALI OTURUMDA DİNLENDİ

Gündemin üçüncü maddesi Şubat ayı 3. birleşiminde gündeme eklenerek, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen, Dilovası Kaymakamlığı’na makam aracı satın alınması konusu ile ilgili komisyon raporu okundu ve Dilovası Kaymakamlığı’na makam aracı alınması karara bağlandı. Gündemin son maddesi ise 2013 yılı içerisinde yapılan toplantıların yarısına katılmayan üyeler Fahri Erkutlu, Ali Özdağ ve Kenan Ekinci’nin mazeretlerinin dinlenmesi oldu. Mazeretlerin dinlenmesi için Meclis Başkanı Fahim Kılıç tarafından kapalı oturum yapılması önerildi ve üyeler tarafından oylanarak kabul edildi.  Toplantılara katılmayan üyeler kapalı oturum öncesi basın mensuplarına yaptıkları açıklamada işleri dolayısıyla toplantılarda yer alamadıklarını ifade ettiler. Üyelerin mazeretleri kabul edildi. Meclisin bir sonraki oturumu 3 Mart Pazartesi günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

07 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR