Çavdar “Mücadeleye devam”

MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ruhi Çavdar, sonuçları ilk kez gazetemize değerlendirdi. Çavdar, Kocaeli’nin 7-3-1’i hak etmediğ...

BÜYÜT

MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ruhi Çavdar, sonuçları ilk kez gazetemize değerlendirdi. Çavdar, Kocaeli’nin 7-3-1’i hak etmediğini, mücadeleye devam edeceğini söyledi.

24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için MHP’den 2. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ruhi Çavdar, dün evinin kapılarını gazetemize açtı. Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından ilk kez değerlendirme yapan Çavdar, mücadelesinin şimdi başladığını ve siyaset hayatının devam edeceğini söyledi.

“GEBZE HAK ETMİYOR”
Çavdar, şunları kaydetti “Evet kazanamadım. Çok fazla çalışmama rağmen istediğimiz oy oranını alamadık. Ancak siyaset hayatıma devam edeceğim. En büyük hayal kırıklığını Gebze’de ve Körfez’de yaşadık. Beklediğimizin altında aldık. Herkes seçim öncesi bize destek verirken, sandık başına gittiklerinde bunun devamını getirmediler. MHP olarak, 6 milletvekili adayına listede yer verdik. Ancak sonuçlardan görüyoruz ki Gebze bunu hak etmiyor. Bundan sonra da temsil edilmeyi beklemesinler.

“AKP HALKTA ETKİLİ OLDU”
AKP yüzde 50’lerde bir oy oranı aldı. AKP, Kocaeli halkının üzerinde çok fazla etkili oldu. Benim hedefim 145 bin oy alabilmekti ama olmadı. Kocaeli 7, 3, 1’i hak etmedi. Buna en büyük etki belki de Saadet Partisi’nin Necmettin Hoca’nın ideolojisine sahip çıkmayanların AKP’ye destek vermesi oldu. Bundan sonra da Meclis’te yapılacak olan değişikliklerde AKP’ye, CHP ve BDP’den destek gelecektir.

“ÇATIŞMA OLMAMALI”
MHP teşkilatı içinde çatışmaların olmamasını istiyorum. Bir araya gelerek nerede hata yaptığımızı, eksiklilerimizi gözden geçirmeliyiz. İç hesaplaşmayı yapmalı, eleştirilere açık olmalıyız. Birbirimizi suçlamak, yargılamak yerine kendi kendimizi değerlendirmeliyiz. Herkes kendi eksikliğini, hatasını görüp düzelttiğinde ilerde daha başarılı olabiliriz. Ben kendimi derlendirdiğimde çatışmalar içinde olmayacağım. İnsanların yanında hayatıma en iyi şekilde devam edeceğim.

“NASİP DEĞİLMİŞ”
Millete hizmet için ille de milletvekili olmak gerekmiyor. Ben yine halka hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğim. Amacım zaten çıkar uğruna milletvekili olmak değildi. Bu yüzden en iyi şekilde yine siyaset hayatıma devam edeceğim. Kendi aileme, evlatlarıma daha fazla zaman ayıracağım. Ailemle birlikte hayat mücadelesinin içinde var olacak, vatanım için çalışacağım. Allah bunun bana nasip etmemiş. Hayırlısı olsun.”

13 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR