Gençlik projelere destek

Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği, engelli bireylere bir yandan istihdam imkanı sağlarken, diğe...

BÜYÜT

Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği, engelli bireylere bir yandan istihdam imkanı sağlarken, diğer yandan çeşitli etkinliklere de imza atıyor. Derneğin projesi “Rengarenk Nağmeler” de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sağladığı hibe desteğiyle hayata geçiyor. Müziğin temel alındığı proje kapsamında, Almanya ve Belçika’dan gelen engelli misafirler de ağırlanacak.

 

KÜLTÜRLERARASI DİYALOG

Yurt dışından gelen konuklara Anadolu müziğinden örnekler sunulacak. Bağlama, davul gibi otantik enstrümanların yapımı hakkında uygulamalı bilgi verilecek. Konserler, Anadolu-Avrupa Müzik Festivali, müzik kursları, eğitimler, geziler,  atölye ve saha çalışmaları gibi etkinlikler projede yer alacak. Ortak verilecek konserler ve çeşitli müzik aktiviteleri sayesinde kültürlerarası diyalog sağlanacak. Proje kapsamında, engelli gençlerimiz Almanya ve Belçika’yı ziyaret edecekler.

 

BAKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Dernek başkanı Aynur Kılıç ise, “Projemize toplumun her kesiminden katılım bekliyoruz.  Avrupa’da bu tarz faaliyetler ileri noktada, biz de ülkemizde farkındalığı artırmak istiyoruz. Yabancı ortaklarımız en az bizim kadar heyecanlı. Anadolu müziğini onlara öğreteceğiz. Hibe desteği için Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür ediyoruz” dedi.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR