Ay Işığı’ndan evi yanan aileye yardım

Ay Işığı Derneği, geçtiğimiz günlerde evi yanan Panayır Köyü sakinlerinden Adem Pekinalp’e ev eşyası ve gıda yardımında bulundu.Ay Işığı Yetim ve Öksü...

BÜYÜT

Ay Işığı Derneği, geçtiğimiz günlerde evi yanan Panayır Köyü sakinlerinden Adem Pekinalp’e ev eşyası ve gıda yardımında bulundu.

Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere ve mağdur vatandaşlara yardımlara devam ediyor. Her ay düzenli olarak beş yüz civarında aileye ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Ay Işığı Derneği geçen haftalarda evi yanan Adem Pekinalp’e yardım eli uzattı. Gölcük ilçesi Yazlık Panayır Köyü’nde ikamet eden Adem Pekinalp’in evi sobadan kaynaklanan yangın sonucu tamamen yanmış, aile hiçbir eşyasını kurtaramamıştı. Panayır Köyü sakinleri, evi yanan aileyi derneğe bildirdi. Ev tadilatı yapılana kadar geçici süreyle yanan evlerinin yanında kurulan bir prefabrike yerleşen aileye Ay Işığı Derneği ev eşyaları, gıda ve kıyafet yardımlarında bulundu.

EŞYA YARDIMI
Yardımları aileye teslim eden Ay Işığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Eruzan “Dernek olarak yardıma ihtiyacı olan herkese yetişmeye çalışıyoruz. Adem Bey’inde evi yanmış, sevindirici yanı kimsenin canına bir şey olmaması. Yanan eşyaların yerine elimizde olan imkanlar dahilinde, ev eşyaları, gıda ve kıyafet yardımlarımızı yaptık. Allah daha büyük felaketler korusun” dedi. Ay Işığı Derneği’nin yaptığı yardımlarla geçici evlerini donatan aile azda olsa yangının yaralarını sarmanın sevinciyle dernek yöneticilerine teşekkür etti.

31 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR