Cumhuriyet, Türk Milletinin en büyük mirasıdır

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en u...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu vurgulayan Doğan, “ Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi.
 
Açıklamasında Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yetecek bir gücün olmadığını vurgulayan Başkan Doğan, “Türk milletinin karakteri ile birebir örtüşen Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan herkes aynı haklara sahiptir. Bu sınırlar içerisinde yaşayan herkes kardeştir ve bunun aksini düşünmek hayal kurmaktan öteye gitmeyecek, sağlıksız bir düşünce ürünüdür. Bu günlerde hain saldırılarla değiştirilmeye çalışılan bu gerçek asla değişmeyecek, sonsuza kadar böyle kalacaktır. Özellikle son dönemde gerçekleştirilen hain saldırılar ile bu milleti dağıtmayı amaçlayanlar kendilerini kandırmaktan öteye gidemeyecekler. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Yeter ki bizler Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmayalım. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir” dedi.
Açıklamasında birlik ve beraberliğin önemine sık sık değinen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Cumhuriyetin 88.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi büyük bir saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım. Cumhuriyetimizin 88. yılının tüm ülkeye barış, beraberlik ve medeniyet getirmesini temenni ederim” şeklinde konuştu.

28 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR