Kaplan’dan Ergün’e çağrı

Liman-İş Sendikası geçtiğimiz hafta sonu özelleştirme kapsamında bulunan Derince Limanı girişinde direniş çadırı kurmuştu. Sendika üyeleri limanın öze...

Liman-İş Sendikası geçtiğimiz hafta sonu özelleştirme kapsamında bulunan Derince Limanı girişinde direniş çadırı kurmuştu. Sendika üyeleri limanın özelleştirilmesinin durdurulacağı güne kadar eylem yapacaklarını açıklamıştı. Direniş çadırını dün CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ziyaret etti. Kaplan’a CHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya da eşlik etti.

 

RANT PEŞİNDELER

Ziyarette ilk olarak konuşan Liman-İş Kocaeli Şube Başkanı Bülent Aykurt, özelleştirmeye karşı çıktı ve; “Özelleştirmenin sonuçlarını Soma’da gördük. Özelleştirme demek gökdelen, ayakkabı kutusu, rant ve cinayet demektir” dedi. Milletvekili Kaplan ise; “Soma olayında da uyarılarımızı ciddiye almadılar. Devlet kendisine yandaş olarak kabul ettiği kişiler için rant sağlamak uğruna adına özelleştirmeyi kullanıyor” dedi.

 

KARŞI ÇIKSIN GÖRELİM

Sözlerinde Nihat Ergün’ü de eleştiren Kaplan, “O dönem bakan olan Nihat Ergün limanın özelleşmesine müsaade etmeyeceğini söylemişti. Şimdi gelsin ve karşı çıksın. Sendika yöneticileri ile konuşsun. Ama hükümet ben bildiğim gibi yaparım diyor. Soma’da çıkan yangında görüldü. Ama bu sefer böyle olmasın” dedi.

 

EKOSİSTEM BOZULACAK

Kaplan, deniz dolgusu ile ilgili görüşlerini de şöyle açıkladı: “Buranın etrafı patlayıcı tanklarla dolu. Alt yapı yok. Yapılamak istenen deniz dolgusu ekosistemin dengesini bozacak. Limana karayolu ulaşımı, alt yapı yok. Fazla karın sonu Soma olur. Ben Kocaeli’deki STK’ların Liman-İş’e destek vermesini istiyorum” diye konuştu.

19 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR