İzmit Belediyesi, dünyada ilki yaptı

Bu seneyle birlikte yaklaşık 20 bin öğrenciye bedava bisiklet veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” hedeflerinin bisiklet girmedik tek ev bı...

BÜYÜT

Bu seneyle birlikte yaklaşık 20 bin öğrenciye bedava bisiklet veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” hedeflerinin bisiklet girmedik tek ev bırakmamak olduğunu söyledi. Cephanelik ’teki toplu bisiklet dağıtım törenine Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Gençlik Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

BİZE BURUN BÜKMÜŞLERDİ

İzmit Belediyesinin dünyada tek olan ve Sağlık Bakanlığı’nın da örnek aldığı bisiklet dağıtım töreninde konuşan Başkan Doğan” çocuklarımızın güldüğünü, onları mutlu olduğunu görmek herhalde bir annenin, bir babanın ya da onları evladı gibi gören bir belediye başkanının en mutlu olduğu andır. Belediye Başkan adayı olduğumda projelerimden biri de bisiklet şehri İzmit’ti. Bunu billboardlara astığımızda bazı kişiler “ bir belediye başkanının bisikletle ne işi olur” diye burun bükmüşlerdi. Bisiklete binip belediyeye geldiğimiz de garipsenmiş, bisiklet yolları yaparken de “ başka yapacak iş mi yok da bununla uğraşıyor ” diye eleştirilmiştik.

 

AVRUPA 30 YILDIR BİSİKLET KULLANIYOR

Çağdaş Dünya, Avrupa 30 yıldan beri bisikletle yatıp bisikletle kalkıyor. Buralarda arabadan çok bisiklet var. Hani biz çağdaştık. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş meriyetlere gidecektik. Yıllarca ne hükümetler be belediyeler bisikletin farkına varamamışlar. Ta ki bizim iktidara geldiğimiz döneme gelene kadar. En kaliteli bisikleti çocuklarımıza hediye ediyoruz. Bisikleti sadece çocuklarımız değil anne babaları da bu bisikletleri kullanabilirler. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar çok bisiklet dağıtılmıyor. Bunu sadece biz yapıyoruz. Allaha şükür bisikletlerin devamı gelecek.

 

ÖĞRETMENLERE DE BİSİKLET

Önümüzdeki yıldan itibaren de bütün öğretmenlerimize de bisiklet vereceğiz. İşte o zaman “ haydi bisikletle okula” kampanyasını başlatacağız. Haydi hanımlar bisikletle pazara kampanyaları kampanyalarını da başlatacağız. İşte çağdaşlık bu. Bizim çocuklarımızın Avrupa’daki çocuklardan ne eksikleri var.  Çocuk doktorluğu yaptığım yıllarda devletin, çocuklarımıza bir menenjit aşısını yaptıramadığını gördükçe büyük üzüntü duyardım. O dönem başında bulunduğu kurumu batıranlar bugün kalkmış ülkeyi idare etmek istiyorlar.

 

FIRSAT BULSALAR ÜLKEYİ BATIRIRLAR

Allah korusun bunlar başa gelirlerse Türkiye’yi batırırlar. Hastanelerdeki muayene olmak ayrı ilaç almak ayrı bir dertti. Tansiyon aletini bile hastanesine gönderemeyen bir ülke vardı. 112-13 yıl önceki Türkiye’de aynı bu günkü Türkiye’de aynı. Kaynaklar da aynı kaynaklar. Tek fark var o da ülkeyi idare edenlerde. O zamanlar ülkenin gelirleri hortumculara, rantçılara giderken bu gün ise ülkenin insanına, geleceğine harcanıyor. Ülkedeki istikrarın devam etmesinden yana olmaya devam edelim. Dün İMF’nin kapısında dilenen bir ülke vardı bu gün ise İMF’ye borç veren bir Türkiye var.  Kendi uçağını, tankını yapan, dünyanın en uzun asma köprülerini yapan, hızlı trenleri, Marmarayları, otobanları, havaalanlarını yapan bir iktidar var. Cumhurbaşkanından, Başbakanına, belediye başkanlarına kadar hepimiz ülkemiz için çalışıyoruz. Milletin kuruşunu rantçılara kaptırmıyoruz. Sizler bizlere sahip çıkmaya devam ettikçe bu hizmetler artarak devam edecektir” dedi.

 

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de yaptığı konuşmada” bir taraftan belediyelerimiz bir taraftan da hükümet olarak çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda yetişmeleri için çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza dünyada bir benzeri olmayan böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından çocuklara bisikletleri teslim edildi. Başkan Doğan, çocuklarla birlikte Cephanelik Stadında bisikletle tur attı.

26 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR