Berberler, meslek günlerinde buluştu

Büyükşehir Belediyesi, meslek günleri kapsamında önceki akşam berberler için gece düzenledi. Geceye Bakan Nihat Ergün de katıldı.Büyükşehir Belediyesi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi, meslek günleri kapsamında önceki akşam berberler için gece düzenledi. Geceye Bakan Nihat Ergün de katıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de faaliyet gösteren berber ve ailelerini Antikkapı Restoran’da önceki akşam bir araya getirdi. Meslek Günleri programı çerçevesinde yapılan geceye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Berberler Sanat ve Sanatkârları Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Kemal Kaya, oda yöneticileri ile berber ve yakınları katıldı. Programa gecikmeli olarak katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, çeşitli meslek gruplarına yönelik değişim, dönüşüm ve destek stratejilerinin hazır olduğunu ifade etti.

SORUNLAR AYNI
Kocaeli Berberler Odası Başkanı Bozkurt, düzenlenen gece için Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek başladığı konuşmasında ayrıca, üyelerinden toplantılara katılım sağlamalarını istedi. Üyelerini 28 Mayıs’ta Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşecek olan Çanakkale gezisine davet eden Bozkurt, 11 Mayıs’ta Başiskele’de yapılacak olan toplantıya bölge esnafının katılımını istedi. Federasyon Başkanı Bayram Karakaş ise sadece böyle gecelerde değil, sık sık bir araya gelinmesi gerektiğine değindi. Berberlerinin sorunlarının Türkiye’nin her yerinde aynı olduğunu sözlerine ekleyen Karakaş, sorunları çözmede birlik ve beraberliğin önemli olduğunu belirtti.

PEYGAMBERLİK MESLEĞİ
Gecede ev sahibi olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, toplumun temelinin esnaf olduğunu belirterek “Berberler bizi şekle şemale sokar, güzelleştirip insan içine çıkmamızı sağlar. Berberlik peygamberlik mesleğidir. Zaten hayatın nabzı da berberlerde tutulur” dedi. Ardından Oda Başkanı Mustafa Bozkurt odaya verdiği destek nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu'na teşekkür plaketi takdim etti.

YOL HARİTASI HAZIR
Programa gecikmeli olarak katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise “Ülke genelinde 2 milyon esnaf bulunmaktadır. Biz önümüzdeki döneme ait tüm esnaf ve sanatkârlara yönelik değişim, dönüşüm ve destek strateji belgelerini hazırladık. Bu strateji belgesinde tüm mesleklerin ayrıntılı olarak bilgileri var. Berberlik mesleği için de bu konular belirlenmiş durumda. Yol haritamız belli” dedi. Program gecenin geç saatlerine kadar Türk Sanat Müziği eserleri icra eden Grup Ahenk'in söylediği eserlerle sürdü.

04 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR