Hizmet yoluna devam edeceğiz

AKP İl Kadın Kolları önceki akşamki danışmasında konuşan il başkanı Mahmut Civelek, CHP’yi eleştirdi. İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ise, Karaosm...

BÜYÜTAKP İl Kadın Kolları önceki akşamki danışmasında konuşan il başkanı Mahmut Civelek, CHP’yi eleştirdi. İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ise, Karaosmanoğlu’nun adaylığına sevindiklerini, 12 ilçe ve Büyükşehir’i alarak hizmet yolculuğuna devam edeceklerini söyledi

AKP İl Kadın Kolları 4. Danışma Meclisi dün Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, ilçe belediye başkanları, İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın ve çok sayıda partili katıldı. Meclisin divan başkanlığına Hasibe Özayan, katip üyeliklere ise Emine Akanay, Menşure Yılmaz ve Gönül Azhan üstlendi. Program başlamadan önce AKP’li kadınlar parti şarkılarına eşlik ederek Karaosmanoğlu’nu büyük bir sevinçle karşıladılar. ‘AKP Kadın Kolları sizinle, hayırlı olsun’ yazılı pankart da dikkatleri çekti.

KOCAELİ ORADAYDI
Divanın açılışını yapan İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, “Haliç Kongre Merkezi’ndeki açıklamada tüm kadınlar ve teşkilatlarımız oradaydı. Bundan sonra da 12 ilçe ve Büyükşehir’i alarak bu yolda devam edeceğiz. Karaosmanoğlu’nun adaylığı hayırlı olsun” dedi. Kadının her yerde mevcut olduğunu da ekleyen Tunçel, “Recep Tayyip Erdoğan bizlere değer veriyor. Toplam 44 kadın milletvekili var. Sandık kurullarında Kocaeli olarak Türkiye birincisiyiz. Diğer partili kadınlar parklarda tencere tava çalarken biz ev ev dolaştık” şeklinde konuştu.

TABULARI KIRDIK
Daha sonra söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kendilerinden önce ihmal edilen Bekirpaşa’nın bugün kentin parlayan yıldızı olduğunu dile getirdi. Başbakan Erdoğan tarafından yeniden Büyükşehir adayı gösterilen İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Türkiye’ye çok güzel işler kazandırdık. Pek çok tabuyu kırdık. Milletin önünü açtık. Tencere tava çalanlar da iyi ki var. Onları da hoş görelim. Her sandıkta en az AKP’li olmayan 10 bayan kardeşimizi mutlaka partiye kazandırın” ifadelerine yer verdi.

HASAN, HANS’I GEÇECEK
“Biz halkın önündeyiz ve halka hep umut vereceğiz” diyerek sözlerini sürdüren Karaosmanoğlu, “Her seçimde bir adım daha öne geçeğiz. Bundan hiçbir tereddüdüm yok. Halkımızı seviyor ve onlara güveniyorum. Koltuk mücadelesi vermiyoruz. Bu halk gözünü açtı. Bize bağlanan umut her geçen gün artıyor. Bu kentin gelişmesini istiyoruz. Benim Hasanım Alman Hans’ının önüne geçecek. Bu medeniyet yarışında hepimiz rolümüzü oynayacağız” dedi.

ÇALIŞMAYA DEVAM
AKP iktidar sarhoşu oldu diyenlere de tepki gösteren Başkan Karaosmanoğlu, “Kimsenin hayat tarzına müdahalede bulunmadık. İnsanımızın yücelmesi için uğraşıyoruz. Bu kadar hizmetleri veren tüm hanım kardeşlerimi, kadın kollarını kutluyorum. Durmak yok çalışmaya devam” diyerek sözlerini tamamladı. Ardından konuşan Zeki Aygün, hem yerelde hem genelde pek çok çalışma yapıldığını belirterek, “Siyaseti rant kapısı olarak görmedik. Medeni bir şekilde kongre yapmayı öğrettik ama siyasi dillerini kullanmayı öğretemedik” diyerek partililere eleştiride bulundu.

SİYASİ DEPREM OLACAK
AKP’nin kolay mı zor lokma mı olduğunu herkesin göreceğini aktaran Aygün, “İlyas Şeker’e yalancı diyen arkadaşımız bu işi sahada top oynamaya benzetiyor herhalde. Belsa’yı alacağız diyenler görecek. 2009’da Büyükşehir’i alacağız diyenler boylarının ölçüsünü aldı” dedi. İlyas Şeker de, “Karaosmanoğlu ustalık dönemini de 5 yılda tamlayacak. Bu seçimler çok önemli. 30 Mart’ta siyasi deprem olacak ve pek çok siyasi parti parçalanacak. Daha çok çalışmamız gerek. Bir oyun bile büyük önemi var” dedi.

BECERİKSİZLİKLERİN DEPREMİ
Danışma meclisinin son konuşmacısı olan il başkanı Mahmut Civelek’in gündeminde ise Sefa Sirmen vardı. Kocaeli’nin iki deprem geçirdiğini söyleyen Civelek, 17 Ağustos’un dışında bir de beceriksiz siyaset depremi yaşadık. Seçimlere yaklaşıyoruz. Evlere giderek nerelere geldiğimizi anlatmalıyız. Kanuni’nin Fransuva’ya yazdığı mektubu da okumanın tam zamanı. Tarihi bir vesikadır bu mektup. Biz büyük bir medeniyetin takipçisiyiz. Artık bugün dünyaya karşı söz söyleyen bir dünya lideri var. CHP hala Büyükşehir adayını belirleyemedi. Var olan adamları da sözüm ona bir yarışa sokmuşlar” dedi. n Seda DEMİRAL

07 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR