Birinci: CHP’de artık ayaklar, baş olacak

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Utku Birinci, rakiplerini sert bir dille eleştirirken, demokratik dönüşüm ile karar mekanizmasının taban olacağını belirte...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Utku Birinci, rakiplerini sert bir dille eleştirirken, demokratik dönüşüm ile karar mekanizmasının taban olacağını belirterek: “CHP’de artık ayaklar baş olacak.” dedi

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Utku Birinci: “AKP diktatörlüğünün yıkmaya çalıştığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak CHP İzmit İlçe örgütünü birlikte kuralım.” diyerek tabana çağrı yaptı. Birinci: “Faşizmin ağır baskı ve zulmüne karşı direnişin kalesi olması gereken CHP İzmit İlçe Örgütü’nü ‘demokratik değişim’ projeleri ile birlikte oluşturalım. AKP hükümranlığına karşı direnişin lideri genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na layık CHP İzmit İlçe Örgütü’nün temellerini birlikte atalım. Demokratik değişim projesinin meşalesini İzmit’te yakalım.” dedi.
ÇÖKÜŞ SÜRECİ AKTÖRLERİ
Yeni tüzüğe değinen Birinci: “Yeni tüzük değişikliği ile edindiğimiz demokratik hakkımız olan çarşaf liste ile yönetimi seçme talebimizden taviz vermeyelim. CHP İzmit İlçe Başkan adaylığımdaki gücüm ve cesaretim, 414 delegenin demokratik değişim talebinden kaynaklanıyor. 2002-2011 yılları arasında yaşanan CHP’deki çöküş sürecinin aktörlerinin CHP İzmit İlçe Örgütü’nü ele geçirme çabalarına karşı birlik olalım.” şeklinde konuştu.
KATIL, YARIŞ, ÇALIŞ, BAŞAR
Hayatının hiçbir döneminde CHP’den başka bir siyasi partiye oy vermediğini ve üye olmadığını belirten Utku Birinci: “CHP İzmit seçmenlerinin adayıyım. 414 delegeden hiçbirine bana oy verin demedim, demokratik değişim programını tüm delegasyona sunuyorum. Çalışma programımızı doğru bulan CHP delegasyonundan sadece oyunu istemiyorum, CHP’de yaşanmakta olan çöküş sürecini durduracak çalışmalara katılmalarını istiyorum. Katıl, yarış, çalış, başar.” İfadelerini kullandı.
SÜREÇ YÖNETİMİ BİR SANATTIR
Son iki seçimde ağır yenilgilerin alındığına vurgu yapan Birinci: “Partimiz, girdiği son iki seçimde ağır yenilgiler yaşamıştır. 2009 yerel seçimlerde Kocaeli’nde 13-0 yenilmiş, 2011 genel seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinin getirisine rağmen İzmit’te çöküş devam etmiştir. CHP seçmeninin, üyesinin, delegesinin yani benim gibi partisine oy veren tabanın bunda ne suçu olmuştur? Suçlu, bu süreçleri doğru yönetemeyen yönetim kademelerinindir. Siyasette başarı süreçleri doğru yönetmekle gelir. Süreç yönetimi bir sanattır.” diye konuştu.
ESKİ İL YÖNETİCİSİ
ADAYLARA YÜKLENDİ
3 kişinin il yönetiminden istifa ederek aday olduğunu ifade eden Birinci: “Partiyi kurtaracak birikimleri ve yetenekleri olsaydı, en yüksek kademede iken yaparlardı. Ellerini tutan mı oldu? Partimiz 2011 genel seçimlerde İzmit’te 64 bin oy aldı. Kandıra’dan 7 bin oy aldı. AKP Kandıra’dan 17 bin oy aldı. Partimiz Kartepe’de 12 bin oy aldı, AKP ise 33 bin oy aldı. İzmit ilçe başkanlığına aday olan arkadaşlarımız il başkan yardımcılığı yaparken neden 64 bin İzmit seçmeninin dinamizminin meclise yansımasını savunmadılar? Neden önseçim istemediler? 64 bin İzmit seçmeninin bir vekili neden yok?” dedi.
CHP HALKA AÇILACAK
Birinci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir kısım aday arkadaş benim gibi tabandan gelen genç nesli kabul etmiyor. Hakkımda: ‘programı iyi, kadrosu iyi ama kendisi zayıf, siyasi derinliği yok, delegesi az’ gibi dedikodu yayanlara sesleniyorum. Fiziken zayıf değilim, aksine kilo fazlam var, delege de artık çantada keklik değil. Siz mi yazdınız? Siyasi derinliğe gelince, bir sayfa projeleri olmayan kopyacı adaylık profilleri programımızı incelesinler, onların asıl derdi tabanın baş olma girişimi. Evet, CHP’de ayaklar baş olacak. Evet, CHP halka açılacak. Evet, halkın girdiği yerden lümpenlikler yok olacak. Evet, 64 bin CHP İzmit seçmeni, kendisine layık CHP İzmit İlçe Örgütü’nü kuracak.” Birinci, 29 Nisan Salı günü İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek adaylık açıklamasına partilileri davet etti.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR