AKP’NİN KÖRFEZ ADAY ADAYI BARIŞ KAYA; “En az diğerleri kadar şanslıyım”

AKP Körfez İlçe’nin en genç belediye başkan aday adayı unvanı Avukat Barış Kaya’ya ait. “Yanmadan ışık saçamayız” sloganıyla adaylık yarışında ben de...

BÜYÜT


AKP Körfez İlçe’nin en genç belediye başkan aday adayı unvanı Avukat Barış Kaya’ya ait. “Yanmadan ışık saçamayız” sloganıyla adaylık yarışında ben de varım diyen Kaya, en az diğer aday adayları kadar şanslı olduğunu söyledi


AKP’den Körfez Belediye Başkan aday adayı olan Av.Barış Kaya, seçim çalışmasına devam ediyor, Gazetemizi ziyaret eden Kaya, adaylık süreciyle ilgili gelişmeleri istihbarat şefimiz Bülent Ekinci’ye anlattı.


Siyasetle ne zaman tanıştınız ve hangi kademelerde görev aldınız?


Siyasette aktif olan bir ailenin mensubuyum ancak ben siyasetin hiçbir yerinde yer alaladım. Ben Siyasete Ak Partiyle başladım. 2005 yılından beri ak partide yer alıyorum 2008 yılında Ak Parti’ye katıldım. Üye olduktan sonra çok aktif olarak görev alamadım.

Neden Ak Parti’yi tercih ettiniz?

Aslında Ak Parti’yi tercih etmem, hayat görmüşümle alakalı bir durum. Bu partiyle görüşü örtüşüyor. Vizyon sahibi bir başbakan ve kadrosu var. Türkiye’nin kat ettiği yer ortada demek ki doğru tercih yapmışım. Bugün herkes Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu söylüyorsa bizde doğru tercih yapmışız demektir.

Şuan Körfez’de 10 aday bulunuyor. Bu adaylar arasında kendinizi ne kadar şanslı görüyorsunuz?


Bunun takdirini genel merkez ve teşkilat verecektir. Ancak kendimi en az diğer adaylar kadar şanslı görüyorum bu hizmet ve bayrak yarışı. On aday da birbirinden değerli. Görev kime verilirse verilsin onun etrafında kenetlenip ipi göğüslemeliyiz. Eminim diğer aday adayı arkadaşlarda aynı düşünüyordur. Önemli olan makam değil hizmet. Biz teşkilatın başarılı olmasını istiyoruz.

Peki, bu sizin için siyasete hızlı bir giriş mi sayılıyor?

Bu yadırganacak bir durum değil yaş olarak ne kadar genç dense de belli bir olgunluğa ulaştım. On yılı aşkındır hukukçu olduğum için gerek mesleki tecrübem gerek insanlarla diyalogum acısından bu görev bana verilirse layıkıyla yerine getireceğimi düşünüyorum. Bu yüzden bu göreve talip oldum. Bu noktada bir tercihte bulunursalar layıkıyla bu görevi yerine getireceğim.

KÖRFEZ’DE RAKİPSİZİZ

Ak Parti’yi Körfez’de rakipsiz görüyorum, vizyon itibariyle ve dünya lideri ve Türkiye sevdalısı başbakanımızın son on yılda başlatmış olduğu değişim dönmüşüm hamleleri en başından itibaren ayrımcılığı reddederek, kucaklayıcı bir siyaset tasavvuru ortaya koymuş, farklı kimlikleri Türkiye’nin bütünlüğü içinde Türkiye’nin ortak paydasında ve bu farklılıkların zenginlik olarak görerek birlik ve beraberlik çabası içerisinde yaşamamızı amacıyla bir parti düşüncemiz olduğundan dolayı bütün insanlara kapımızı açık tutuyoruz. Dolayısıyla Miletlimiz de bize karşı yönelimi bunun sabit ve açık göstergesidir. Bunu başarabilen başka bir muhalif parti olmadığı için yakın yada uzak bir rakibi olduğunu düşünmüyorum.


Hedefinize giden yolda en büyük projeniz ne olacak?

Şuanda söylemek doğru olmaz mevcut belediye başkanına karşıda yanlış anlamaya sebep olabilir. Nasip olursa aday gösterildiğimiz takdirde elbette birtakım projelerimizi var bunları kamyonunun onayıyla yapacağız. Gelen talepler doğrultusunda oluşacak projelerimiz var olacak. Bunlar için canla başla çabalayacağız.


Ak Parti’de siyaset yapmak nasıl bir duygu?


Ak Parti’de Siyaset yapmak insana haz veriyor. Kendi içerisinde demokratik kuralları ve hoşgörüsü olan bir parti... Herkese kapılarını acık tutan bir parti. Ak Partide siyaset yapmak hiç bir zaman zor olmadı. Özellikle vizyon sahibi bir parti. 2023 vizyonu. Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine taşımayı hedefliyor. Kendini geliştirmeye açık bir yapısı var.

SON MESAJ
Bu bayrak ve hizmet yarışıdır. Tüm adaylar vatan millet sevdalısı arkadaşlarımız. Aday adayı arkadaşlarımızın içinde yatan hizmet sevdası onları bu yomla sevk etmiştir: Kim aday olursa olsun tüm teşkilat olarak birlikte ve omuz omuza ve anlımızın akıyla seçimden çıkacağız.


SİNAN BARIŞ KAYA KİMDİR
1980 Kars, Arpaçay’da doğdu. İlköğrenimini Kars’ta, orta ve lise öğrenimini Körfez Tüpraş 50.Yıl Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 10 yıldır da Körfez’de avukatlık yapmakta. Ailesiyle birlikte 25 yıldır Körfez ilçe de ikamet ediyor. 2005 yılından beri'de AK Parti üyesi olarak teşkilatına hizmet ediyor ve aynı zamanda Körfez Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığını fiili olarak yürütmekte.

04 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR