Belediye, bir ayda 300 kişiye ceza kesti

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden sık sık yapılan açıklamalarla vatandaşların çevreye karşı duyarlı olması ve çöplerin çöp konteynırlar...

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden sık sık yapılan açıklamalarla vatandaşların çevreye karşı duyarlı olması ve çöplerin çöp konteynırlarına atılması isteniyor.

Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, belediye olarak bütün imkânları seferber edip İzmit’in daha temiz ve yaşanabilir olması için 7 gün 24 saat görev başında olduklarını belirterek “Temizlikte en önemli şey kirletmemektir. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğine inanıyoruz. Kentin merkezinden en uzaktaki köyüne kadar her yerde yeterince çöp konteynırı ve kutuları bulunuyor. Buna rağmen bazı art niyetli kişiler çöplerini konteynıra değil dışına atıyor. Ayrıca özellikle kent merkezinde çöp çıkarılmaması gereken saatlerde çöpler çıkartılarak çevre kirliğine neden olunmaktadır” dedi.

 

300 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM

Şener, uyarıları dikkate almayarak çevreyi kirletenler hakkında yasal işlem yapıldığını da hatırlatarak “Amacımız ceza kesmek değil. Fakat son çare olarak cezaya başvurmak zorunda kalıyoruz. Ekiplerimiz, çevreyi kirletenleri tek tek tespit edip haklarında yasal işlem yapılmaktadır” şeklinde konuştu. İzmit Belediyesi’nin kontrolleri sonucunda son bir ay içinde kent merkezinde zamansız çöp çıkarttığı belirlenen 300 kişi hakkında işlem yapıldığı öğrenildi.

14 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR