Zeytinoğlu: Sarıbay bilgisizce konuşmuş

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın Derince Limanı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmesi sırasında hedef aldığı Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı A...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın Derince Limanı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmesi sırasında hedef aldığı Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı yazılı bir açıklama ile Sarıbay’a yanıt verdi. CHP’li Sarıbay bilindiği gibi yaptığı açıklamada, Derince Limanı’na dolgunun yapılmasını destekleyen Zeytinoğlu hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu.

 

SARIBAY’DAN AĞIR İTHAM

Sarıbay, yaptığı açıklamada; “Zeytinoğlu’nun bu açıklaması bir oda başkanı olarak kenti düşünmediğini gösteriyor. Tam bir tüccar sıfatı ile konuşmuş. Kendisinin Yeniköy’deki limanı kanunsuzluk nedeniyle elinden alınmıştı. Liman için dolgu yapılmalı sözü vahim bir durumdur. Demek ki bir çıkarı” ifadelerine yer vermişti.

 

“SANAYİCİ OLMANIN UTANILACAK TARAFI YOK”

Sarıbay’ın bu sözlerine cevap veren KSO Başkanı Zeytinoğlu, kendisine yöneltilen iddiaların tamamen asılsız olduğunu dile getirdi. Safi Port ile ilgili yorum ve sözlerinin ‘tüccar zihniyeti’ şeklinde değerlendirilmesinin kendisini üzdüğünü dile getiren Zeytinoğlu, “Şunun bilinmesini istiyorum, mevcut görevim yanında, ayrıca sanayi ve ticaret ile uğraşmaktan bugüne kadar hep gurur duydum. Ekmeğini bu şekilde kazanmanın, utanılacak bir tarafı yoktur” dedi.

 

“ARAŞTIRMADAN KONUŞMUŞ”

Anamuhalefet partisi il başkanı ve hukukçu olarak Cengiz Sarıbay’ın araştırmadan konuştuğunu dile getiren Sarıbay, “Sahibi olduğum Autoport Limanı faaliyetlerini yasal çerçevede sürdürüyor. Cengiz Bey’den kapsamlı bir araştırma yapmadan isnatta bulunmamasını ve kamuoyunu doğru bilgilendirmesini beklerdim” diye konuştu.

 

“SARIBAY İSPAT ETMELİ”

Sarıbay’ın ‘Limandan çıkarı var sanırım’ şeklinde sözlerine de yanıt veren Ayhan Zeytinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Cengiz Bey’in kentimizdeki limancılık faaliyetleri ve ekonomimize katkıları bağlamında değindiğim Safi Port Limanı ile şahsımın ilişkisi olduğunu iddia etmesi kendisine bu bağlantının ispat edilmesinin sorumluluğunu yüklemiştir.”

03 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR