Çocuk festivali için ilk grup Malezya’dan

23 Nisan Çocuk Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı. Festivale 44 ülke katılacak. İlimize gelen ilk grup Malezya olacak.Kocaeli Büyükşehir Beledi...

BÜYÜT

23 Nisan Çocuk Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı. Festivale 44 ülke katılacak. İlimize gelen ilk grup Malezya olacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için ilk katılımcı ülke 16 Nisan Cumartesi günü ilimize gelecek. Saat 05.40’ta Atatürk Hava Limanı’na inecek olan Malezya’yla birlikte 44 ülkeden 1000 çocuğun katılacağı festival için tüm hazırlıklar tamamlandı. 25 Nisan Pazartesi gününe kadar sürecek olan festival kapsamında dünya çocukları özel konser ve gösterilerini sunacak. Çocuk Festivali boyunca Türkiye’nin yedi bölgesini temsil eden yedi ilden (Ankara, Edirne, Trabzon, Van, Şanlıurfa, Hatay, Aydın) ikişer öğrenci de etkinlikler kapsamında Kocaeli’de olacak.

44 ÜLKEDEN KATILIM
Her kıtadan, her renk, her ırk ve dilden gerçek bir çocuk mozaiği oluşacağı festivale Türkçe Olimpiyatları’nda dereceye girenler de katılacak. Festivale katılacak ülkelerin isimleri şöyle: ABD, Acaristan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çeçenistan, Endonezya, Estonya, Fas, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Hindistan, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kırım, KKTC, Kosova, Kuzey Osetya, Madagaskar, Makedonya, Malezya, Meksika, Moğolistan, Moldova, Mozambik, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Tataristan, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün ve Venezüella.

BASIN TOPLANTISI
Öte yandan bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali konusunda basın toplantısı düzenleyecek. Sekapark’taki Palmiye Kafe’de yapılacak olan toplantıda festivalin içeriği hakkında bilgiler verecek olan Genel Sekreter Yazıcı, basın mensuplarının sorularını da cevaplandıracak.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR