Birleşik Metal’den “yalan” haberlere tepki

    Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Elkim Radyatör’le ilgili sorunlar ve gazetelerde çıkan haberlere ilişkin değerlendirme...

 

 

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Elkim Radyatör’le ilgili sorunlar ve gazetelerde çıkan haberlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İşçilerin haklarının, tahsil edildikçe ödendiğini vurgulayan Serdaroğlu, “Sansasyon manşetle gazete satmak, inandırıcılık ve güven kaybettirir” dedi.

“HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

1 Mart tarihinde biri yerel, diğeri ulusal olmak üzere iki gazetede çıkan haberlerin, Birleşik Metal-İş Sendikası’nı karalamaya yönelik olduğunu belirterek, “Bu yazılanlar haber olma vasfı taşımamaktadır” diye konuştu. Haberde, çalışan işçi sayısından alacakların toplam miktarına kadar hiçbir şeyin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Serdaroğlu, sendikaya açılan bir davanın da olmadığını sözlerine ekledi.

 “TAHSİLATLAR YAPILINCA ÖDENECEK”

Elkim işçilerinin toplam alacağının, basında çıkan haberdeki gibi 2 milyon 400 bin lira değil, 1 milyon 662 bin lira olduğunu vurgulayan Adnan Serdaroğlu, “Mibos ve Trascan firmalarına yapılan satışlarda pürüz çıkmıştır. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı soruşturma halen devam ediyor. Bu nedenle bedeli tahsil edilemeyen satışlar var. Tahsilatlar yapıldığında yine üyelerimize ödenecektir” diye konuştu. Elkim işçilerinin mağduriyetinin tümüyle giderilmediğini belirten Serdaroğlu, bunun sebebinin satışa konu olan menkullerin değerinin, işçi alacaklarını tümüyle karşılayamaması olduğunu dile getirdi. 

05 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

yalancılar - Çıkan haberler doğru yarası olmayan gocunmaz işçiye ispatlayamıyosunuz paraları ne yaptığınızı

ben şahsen çalışanıydım milletin emeğini resmen sömürdüler allah hepsinin belasını versin o paralar zehir zıkım olsun

Yanıtla . 0Beğen 05 Mart 17:28
02

Suat Atmaca - Genel başkan yalan sölüyo kaç sene oldu hala paralar verilmedi birde hak hukuk deniliyor

Yanıtla . 0Beğen 05 Mart 17:28
01

çolakoglumetalurjı-yaşarşimşek - adnanbaşkan-sennedersentamam

Yanıtla . 0Beğen 05 Mart 17:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR