Fuhuşa teşvikte 4 yıl hapis ve 2 bin lira para cezası

Birlikte yaşayan Zekiye K. ve Tuğçe B.’yi fuhşa teşvik etmek, tecavüz ve cinsel istismar davasının 18. duruşmasından sanıklara 4’er yıl hapis ve 2’şer...

BÜYÜT

Birlikte yaşayan Zekiye K. ve Tuğçe B.’yi fuhşa teşvik etmek, tecavüz ve cinsel istismar davasının 18. duruşmasından sanıklara 4’er yıl hapis ve 2’şer bin lira para cezası kararı çıktı.

Birlikte yaşayan Zekiye K., Berre B. ve Tuğçe B.’yi fuhşa teşvik etmek, tecavüz ve cinsel istismar davasının 18. duruşmasından karar çıktı. Kocaeli Adalet Sarayı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanıklar tecavüz ve cinsel istismar suçlamalarından beraat ederken, fuhşa teşvik suçlarından her mağdure için 4’er yıl hapis cezası ve 2’şer bin lira para cezasına çarptırıldı. Duruşmaya mağdureler vekili Av. Nükhet Aslı ile sanıklar Selahattin Çolak, Şenol Örnek ve Ömür Çayır (Güncü) katıldı. Diğer sanıklar duruşmaya katılmazken, tüm sanık avukatları salonda hazır bulundu.

“EVLENDİM ÇOCUĞUM VAR
Sanık avukatları sırasıyla söz alarak suçlamaları reddetti. Müvekkillerinin beraatleri isteyen avukatların ardından sanıklar söz aldı. Beraat olmak isteyen sanıklardan Ömür Çayır (Güncü), gözyaşlarına hakim olamayarak, “Evimi geçindirmem için paraya ihtiyacım vardı. Ben de bu yüzden kısa bir süre etimi sattım. Sonra evlendim, şu an bir de çocuğum var. Eşim bu olayları bilmiyor. Öğrenirse beni boşar ve çocuğumu alır. Beraatımı istiyorum” diyerek mahkeme heyetine yalvarışlarda bulundu.
HER MAĞDURE İÇİN 4 YIL
Yapılan dinlemelerin ardından mahkeme başkanı salonu boşaltarak davanın karara bağlanacağını dile getirdi. Kısa süren beklemenin ardından karar açıklandı. Buna göre sanıklar, tecavüz ve cinsel istismar suçlarından beraat etti. Ancak sanıklardan İbrahim Sağlam, Selahattin Çolak, Nermin Dakni, Mehmet Akçakaya, Adil Çilem ve Ömür Göncü mağdure Tuğçe T.’yi fuhuşa teşvik etmekten 4’er yıl hapis cezası ve 2’şer bin lira para cezasına çarptırıldı. Diğer mağdureler Zekiye K. ve Berra B.’yi fuhşa teşvik etmekten suçlu bulunan Nermin Dakni, Adil Çelem ve Ömür Güncü, mahkeme tarafından 4’er yıl hapis cezası ve 2’şer bin lira para cezasına çarptırıldılar. Buna göre sanıklardan İbrahim Sağlam, Mehmet Akçakaya ve Selahattin Çolak 4’er yıl hapis ve 2’şer bin lira para, Adil Çelem ile Ömür Güncü 8’er yıl hapis ve 4’er bin lira para, Nermin Dakti ise 12 yıl hapis ile 6 bin lira para cezasına çarptırıldı.

26 Aralık 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR