İKM’den İzmit esnafının canlanması için yeni fikirler geldi

İKM’nin geleneksel olarak cumartesi günleri düzenlediği kahvaltının bu haftaki konuğu olan gazetemiz Genel Müdürü Erkan Ünal, İzmit esnafının gün geçt...

BÜYÜT

İKM’nin geleneksel olarak cumartesi günleri düzenlediği kahvaltının bu haftaki konuğu olan gazetemiz Genel Müdürü Erkan Ünal, İzmit esnafının gün geçtikçe kan kaybediyor olması hakkında konuşarak öneriler sundu
 
İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği(İKM)’nin 15 günde bir cumartesi günleri düzenlediği “İzmit Esnafının Geleceğini Tartışıyoruz” konulu kahvaltının bu haftaki konuğu gazetemiz Genel Müdürü Erkan Ünal oldu.  Esnaf sorunlarının tartışıldığı toplantıda Erkan Ünal, eski esnafların zamana ayak uyduramaması nedeniyle kapanmaya başladığına dikkat çekerek, bunun için çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.
 
‘ESKİ ESNAFLAR YENİLENMELİ’
Ünal, İzmit’te her geçen gün köklü esnafların kepenklerini indirdiğini belirterek, “Yerel esnaflar zarar ediyor, bu nedenle de kapanıyorlar. Sanırım bunun sebebi onlara verilen teklifler olsa gerek. Esnafların yeniliklere açık olması gerekiyor. Çağa ayak uydurarak kendilerini müşteri ile devam ettirmeliler. Müşterileri memnun etmeliler ki daha fazla müşteri kazanabilsinler” dedi.
 
FETHİYE CADDESİ İÇİN ÖNERİLER
Fethiye Caddesi hakkında da öneriler sunan Ünal, “Vatandaşların dikkatini çekmesi için Fethiye Caddesi giriş ve çıkışları aydınlatmalar özel tabelalar yapılası gerekiyor. Bunun için bir proje üretmelisiniz ki vatandaşlar buraya daha çok gelsin. Pazar günleri gerçekleştirdiğiniz Pazar panayırı ile çarşıyı canlandırmaya başladınız. Bunun devamını getirmelisiniz” dedi.
 
İKM ÇARŞI PROJESİ
İKM Başkanı Murat Barış, pazartesi günü saat 14.30’da Büyükşehir Belediyesi ile İKM Çarşı projesi hakkında görüşeceklerini açıkladı. Barış, “İzmit’e merkez noktasında olan bir çarşı oluşturmayı istiyoruz. Yaklaşık 22 dönüm metre kare ve çok sayıda dükkân yer alacak burada. Bunun için belediyeden yer istiyoruz. Bedava bir şey istemiyoruz kesinlikle. 1 yıldır düşünüyoruz bu konuyu. İKM Çarşı adıyla tasarladığımız bu proje için destek istiyoruz” dedi.
 
“HERKES İĞNEYİ BİZE BATIRIYOR”
İzmit’te yenilik yapılmasının zor olduğunu dile getirerek, İzmit Belediyesi’ne isyan eden Barış, “İzmit’te bir şey yapmak çok zor. Herkes iğneyi bizi batırıyor. Yapacağımız bir projeyi daha tam anlamıyla anlamadan eleştiri oklarını yöneltiyor. Bizim gücümüz belli. Biz çıtamızı yüksek tuttukça herkesin bizden isteği daha fazla oluyor. Farklı fikirler ile ortak noktada buluşmak için uğraşıyoruz” dedi.
 
“AVM’LERE HİÇ DOKUNMUYORLAR”
Barış, İzmit Belediyesi’nin esnafların iş yeri önüne çıkardığı mallarına el koymasını eleştirerek, “Bu konuda biz İzmit Belediyesi’ne gittik. Ve bize yardımcı olmalarını istedik. Biz mallarımız tanıtmak için dışarıya koymak zorundayız. Ancak bu durumda zabıta bizim mallarımıza el koyuyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ancak zabıta hiçbir şekilde AVM’ere dokunmuyorlar. Daha iyi bir çarşı olun diye bunun için Pazar panayırları yapıyoruz. Ancak bu hafta yağmurlu olduğu için panayır yapamayacağız” dedi.

15 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR