Kent konut bünyesinde çalışan 1000 işçi, 1 Ocak’ta Belde AŞ.’ye geçecek

1000 işçi haklarıyla Belde A.Ş’ye geçiyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut bünyesinde çalışan 1000’e yakın işçi 1 Ocak 2012 itibariyle yeniden...

BÜYÜT

1000 işçi haklarıyla Belde A.Ş’ye geçiyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut bünyesinde çalışan 1000’e yakın işçi 1 Ocak 2012 itibariyle yeniden Belde A.Ş bünyesinde iş başı yapacak. İşçilerin haklarında hiçbir kayıp olmayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan 1000’e yakın işçiyi ilgilendiren 2012-2014 Hizmet Alım İhalesini Belde A.Ş kazandı. Geçtiğimiz yıl Kent Konut A.Ş bünyesinde çalışan işçiler, 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile İhaleyi kazanan Belde A.Ş’ye geçecek. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir meclisi aralık ayı toplantısında da bu konuya açıklık getirerek, Belde AŞ’nin üstündeki yasaklık halinin kalktığını ve yeni ihaleyi Belde A.Ş’nin kazanması nedeniyle tüm işçilerin tekrar Belde A.Ş bünyesine alınacağını belirtmiş, tüm işçi haklarının da korunacağını açıklamıştı.

1 OCAK İTİBARİYLE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan resmi açıklamada da şu bilgilere yer verildi; “Belediyemizin hizmet alımı ihalesini belediyemiz şirketlerinden Belde A.Ş’nin kazanması nedeniyle daha önceki ihalede yüklenici durumdaki Kent Konut AŞ’de çalışan 1000’e yakın işçimiz her iki belediye şirketinin aralarında yaptığı protokolle tekrar 1 Ocak 2012 itibariyle Belde A.Ş bünyesinde iş başı yapacaktır.

TÜM HAKLARI KORUNDU
Tüm işçilerimizin daha önce Kent Konut A.Ş’deki çalışmalarından kaynaklanan hakları Belde A.Ş’ye devrolmuştur. İşçilerimizin ücret, yıllık izin, tazminat vesaire haklarında hiçbir kayıp söz konusu değildir. İşçilerimizin muafakatı ile yapılacak olan işlemlerden işçilerimiz ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir. Bu konumdaki tüm işçilerimize duyurulur”

19 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR