TOKİ’nin Dilovası'nda yaptıracağı 915 konutun temeli atıldı

Dilovası Köseler Mahallesine temeli atılarak yapımına başlanan  ve  içerisinde 1 ticaret merkezi, 2 sosyal tesis, 1 mescit, 1 kapalı otopark ve 6 dük...

Dilovası Köseler Mahallesine temeli atılarak yapımına başlanan  ve  içerisinde 1 ticaret merkezi, 2 sosyal tesis, 1 mescit, 1 kapalı otopark ve 6 dükkânın yer alacağı 915 konutun 1. etabının temeli atıldı.

Temel atma törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,  AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe Başkanı Osman Akbulut ve çok sayıda davetli katıldı.

 

GELİŞEN BİR İLÇE

Törende ilk olarak Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar konuşma yaptı. Başkan Toltar, “Halkımıza verdiğimiz vaatleri birer birer yerine getiriyoruz. Bugün burada temelini atarak yapımına başlanacak olan 915 konut ile insanlarımızın modern ev ihtiyacını karşılayacağız. Modern ve kaliteli inşaatlarla burası bir yaşam merkezi haline gelecek. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dilovası devamlı gelişen ve büyüyen bir ilçedir. Bu gelişim ve değişime en büyük katkıyı sağlayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanım Sayın Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Bey ve Bölge Milletvekillerimizin özel gayretleri ve çalışmaları ile hizmetlerden dolayı şahsım ve İlçe sakinleri adına teşekkür ve şükranlarımı sunarım” dedi.

 

GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ

Dilovası Kaymakam Hulusi Şahin yaptığı konuşmada şöyle dedi “Ülkemizde hızlı bir kentleşme ve nüfus artışı var. Geleceğe umutla bakıyoruz. Çevremizi koruyoruz ve sanayileşmenin de çevreye duyarlı bir biçimde olmasını istiyoruz. Bu proje ile konut kültürü oluşması sağlayacak. TOKİ bir şehir kültürü oluşturacaktır. Bu güzel yerde TOKİ önemli bir projeyi hayata geçiyor. Burada Gebze’deki Mutlukent’i görüyorum” diye konuştu.

 

2017’DE DİLDERESİ’NDE BALIK TUTACAĞIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında, “Hizmet anlayışımız insanı yaşatmak üzerine kurulmuş. Bu proje ile bu sağlıklı yaşamı en güzel şekilde temin edeceğiz. Burada ikamet edenler işlerine bisiklete binerek gidecek. Dilderesi’nde de 2017 yılında balık tutacağız. Sanayicilerle birlikte Eynerce Kavşağı’nı yapıyoruz. 2016 yılı sonuna kadar doğalgazı da yapacağız. Bu yaşam alanının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATACAK

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ’nin Dilovası’na kazındıracağı konutlarla çok önemli bir boşluğu kapatacağını söyleyerek “915 konut ile vatandaşlarımız daha iyi bir yaşama kavuşacak. 2023 yılına kadar 1 milyon konut hedefimiz vardı. Ancak başbakanın yeni verdiği hedefe göre 1 milyon 200 bine çıkarıldı. Alt ve orta gelir grubuna ait konutlar yapıyoruz. Bu 1 milyon 200 bin konutta emeklilere yüzde 25 pay ayırıyoruz. 2016 yılında 60 ile 70 bin konut yapma hedefimiz var. Kocaeli’de TOKİ bugüne kadar 16 bin konut yaptı.  Bugün temelini attığımız 915 konut ve sosyal tesislerin bölgemizdeki modern konut açığını önemli bir bölümünü kapatacaktır” dedi.

 

EN ÇOK HİZMET ALAN İLÇE

Törende konuşma yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Modern bir Dilovası’nı inşa edeceğimiz bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Daha modern bir Dilovası için adım atıyoruz. AK Parti iktidara geldiğinde Dilovası asayişten çevre kirliliğine kadar birçok sorunla anılır halde iken bugün Kocaeli’nin en çok hizmet alan ilçesi olmuştur” dedi. 

 

ORTA GELİRLİYE HİTAP EDECEK

Bakan Işık konuşmasına şöyle devam etti “Kocaeli, Büyükşehir olduktan sonra Dilovası’nın kaderi değişti. Dilovası’nın alt yapısı baştan sona yenilendi. Eğitimde altyapısı en güçlü ilçe Dilovası oldu. Dilovası’ndaki çocukların iyi bir eğitim alması için zorunlu hizmet bölgesi hale getirdik. Dilovası Devlet Hastanesini yaparak sağlık problemi konusunda çözüm için bir hastane kazandırdık. Farabi’yi araştırma hastanesine dönüştürünce Dilovası Hastanesi ile sürekli işbirliği içerisinde olacak. Eynerce Kavşağı’nı en kısa sürede bitireceğiz. Dilovası’na giriş ve çıkış projesini ihale ettik. Dilovası’na Körfez Geçiş Köprüsü ve Bilişim Vadisi ile anılacak. Çevre konusunda ise daha büyük bir hassasiyet üzerinde duruyoruz. Dilovası artık güzelliklerle anılması için gayret gösteriyoruz. 915 konut alt ve orta gelirliye hitap edecek”

20 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR