Ayaz: Başiskele ne kazanıyorsa birlik ve beraberlikten kazanıyor

Başiskele Belediyesi her ay olağan olarak düzenlediği mahalle muhtarlarıyla toplantısını önceki gün bir kahvaltı programı ile gerçekleştirdi.  Başisk...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi her ay olağan olarak düzenlediği mahalle muhtarlarıyla toplantısını önceki gün bir kahvaltı programı ile gerçekleştirdi.  Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın The Ness Termal Otel’de gerçekleştirdiği “7 yıldızlı kent Başiskele” lansman toplantısına tam katılımla destek sağlayan muhtarlara teşekkür etmesiyle başlayan program yine tüm muhtarlarım tam katılımıyla gerçekleşti.

 

TALEP VE İSTEKLER

Toplantıda konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz özetle şunları söyledi; “Başkan yardımcılarımızın sizlere gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde edindiği talep ve isteklerin, önerilerin yer aldığı listeler tarafımıza ulaştı. Bu listeler ile ilgili birimlere gerekli talimatlar yapıldı ve şu an ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor. Biz yaptığımız her hizmeti mahalledeki komşularımız için yapıyoruz dolayısıyla beklediğimiz de o hizmetlerin mahalle halkı tarafından sahipleniyor olması.

 

SÖZ VERDİK, YAPTIK

Başiskele Belediyesi olarak seçim beyannamemizde ne söz verdiysek hayata geçiriyoruz. Söz verdiklerimizin dışında da birçok işi yapıyoruz. Mahalle konakları projelerimizin ikincisi Serindere Semt Konağı’nın da açılışı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdik. Doğantepe’de şu an semt konağı ve sosyal yaşam merkezimiz ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Vezirçiftliği Mahallemizde aynı şekilde. Biz seçim beyannamemizde ne söz verdiysek fazlasıyla gerçekleştirme derdindeyiz. Olmayacak şeylerin sözünü vermedik, söz verdiğimizin de daha fazlasını gerçekleştirmenin gayreti içindeyiz.

 

SİZLERİN SAYESİNDE

Ekiplerimiz sahada görevlerini yerine getirirken bizim muhtarlarımızdan beklentimiz çalışmaları bizler gibi yerlerinde takip ederek, hizmetlere sahip çıkarak gördükleri eksiklikleri ve önerilerini bizlerle paylaşmasıdır. Biz bu güne kadar Başiskele’de sizlerin sayesinde birlik ve beraberlik duygusu içinde çalıştık. Hiçbir sorun yaşamadan bir çok seçimi başarı ile de atlattık. Bugün Kocaeli’de en çok çalışan belediyelerden birisiyiz. Her birimiz bulunduğumuz yerde hizmet üretebilmek için bir taş daha nasıl koyabiliriz derdinde olduk.

 

MUHTARLARLA TOPLANTI

Önümüzdeki 4 yıl boyunca yapılaşması çok yoğun bir süreç içindeyiz. Mahallelerinize baktığınızda nüfusun yıllık değişim oranlarını görürsünüz. Bu değişim de beraberinde bir çok hizmet ihtiyacı doğuruyor ve bu ihtiyaçları da karşılamak gerekiyor. Bizler de bunun için tüm ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Mehmetağa mahallemizdeki kent meydanı çalışmalarımızda ki sorunu %80 oranında çözdük. Sadece otopark için orada 300 ton demir kullanacağız. Biz de rant yok, hizmet var. Önümüzdeki süreç turizm bağlantılarımızı hızlı bir şekilde faaliyete geçirdik. Oturup arkadaşlarımızla, köy muhtarlarımızla yeniden bir toplantı yapıp istişarelerde bulunacağız.  Düşüncelerimizi, geldiğimiz noktayı ve varmak istediğimiz Turizm Kenti Başiskele’yi sizlere aktaracağım.

 

ORGANİK PAZAR

Köylü pazarı ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Başiskele sahilinde Organik Pazar çalışmalarımız var, köyde üretip de pazara mal getiren biri varsa orada yerini alsın. Başta muhtarlar dernek başkanım olmak üzere tüm muhtarlarımıza Başiskele’ye kazandırmış olduğumuz her hizmet ve eserde sağladıkları destek adına teşekkür ediyorum”

27 Mart 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR