Kocaeli Üniversitesi’ne iki ödül birden

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 17 Aralık 2014 tarihin...

BÜYÜT

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 17 Aralık 2014 tarihinde Ankara'da gerçekleştiren törende Kocaeli Üniversitesi, AKTS etiketi belgesini aldı. Erasmus öğrenci staj hareketliliği kategorisinde ise E-Kalite Ödülü’ne layık görüldü.

 

AKTS VE E-KALİTE ÖDÜLÜ

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Francois Begeot ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu'nun katılımlarıyla gerçekleştirilen törende üniversitemizi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Doğan Yüksel temsil etti. Eğitimde Yeniden Yapılanma ve Kalite Süreci olarak isimlendirilen akreditasyon süreci kapsamında 2013 yılında AKTS etiketini almaya hak kazanan 16 üniversiteden bir tanesi olan Kocaeli Üniversitesi, yapılan tören ile Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (ECTS - AKTS) belgesini aldı. Kocaeli Üniversitesi ayrıca öğrenci staj hareketleri konusundaki çalışmaları sebebiyle de E-Kalite Ödülü’ne layık görüldü.

 

AKTS ETİKETİ NEDİR?

AKTS Etiketi (ECTS Label), bütün ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında Avrupa Kredi Transfer Sistemini doğru bir şekilde uygulayan yükseköğretim kurumlarına Avrupa Komisyonu tarafından titiz bir inceleme sonucunda verilen, kurumun prestij ve kalitesini arttıran bir belgedir. Uluslararası ölçütlere göre değerlendirilerek verilen Diploma Eki ve AKTS Etiketlerinin her ikisi de yükseköğretim kurumunun kalitesini ve saygınlığını artıran bir eğitimde akreditasyon belgesidir ve kurumlara uluslararası güvenilirlik sağlar. 

 

SKALİTE ÖDÜLÜ

Skal International İstanbul Kulübü tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen ve Turizmin Oscar’ı olarak kabul edilen Skalite Ödülleri 2014’de Kocaeli Üniversitesi ödül kazandı.

 

SKAL İSTANBUL ÖZEL ÖDÜLÜ

Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kocaeli Üniversitesi tarafından yürütülen “Küçükçekmece Göl Havzası Bathonea Kazıları”, “Skal İstanbul Özel Ödülü”ne layık görüldü. Kocaeli Üniversitesi adına ödülü, aynı zamanda kazı yürütücülüğünü de yapan Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydüngün aldı. 22 ayrı kategoride en iyilerin belirlendiği tören; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Uluslararası Skal Komite Üyeleri, Skal International Dünya Başkanı Salih Çene, Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar, As Başkan Bahar Birinci, Yönetim Kurulu üyeleri ile turizm dünyasının seçkin isimlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

22 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR