Hürriyet: Toplum biraz sessiz

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı’yı ziyarette bulundular. Ziya...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı’yı ziyarette bulundular. Ziyarete CHP İl yöneticileri ve Türk Eğitim Sen il yöneticileri de katılım gösterdi. Türk Eğitim-Sen ziyaretin konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bugüne kadar milletvekillerimiz belli bir çalışma içerisinde bulundular ama biz il örgütü olarak dün ilk defa bir sendikamıza şimdi ise Türk Eğitim Sen’e ziyarette bulunuyoruz. Özellikle eğitimle alakalı sendikalarımıza ziyaret yapalım dedik. Burada olmaktan ve eğitimci arkadaşlarımızın varsa sorunlarını dinlemekten mutlu olurum. Bizim sosyal demokratların çok güvendiği ve olmazsa olmaz dediği sendika başkanımızla bir araya gelmek beni oldukça mutlu etti. Başkanımıza bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇOK SIKINTI VAR

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise “Biz son yıllarda elimizden geldiğince STK’larımızla iletişimimi güçlü tutmaya çalışıyoruz. Bir sorunda sıkıntı da sizlerin bize ihtiyaç duyduğu herhangi bir mağduriyette hiç çekinemeden, cesaretle sorunun üzerine gitme yönünde ciddi bir mücadele ortaya koyuyoruz. Ülkenin içinden geçtiği koşullar sıkıntılı koşullar. Sorunu yaşayan sıkıntısını bilir. Bizler kentin dinamikleri olarak elimizden geldiği kadar sizlerle diyalogu sıcak tutmaya çalışıyoruz. Çok sıkıntı var. OHAL ve ülke gündemiyle alakalı. Masum insanlarımıza destek çıkalım diye sizlere gelmiştik. Süreç ağır işlediği için tam karşılığını alamadık. Bununla ilgili sizin mücadelenize güç katmaya çalışıyoruz. Masum insanların haklarını koruma noktasında sorumlu davranmaya çalışıyoruz. Kenti en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“TOPLUM BİRAZ SESSİZ”

Bundan sonraki süreçte de yine iletişimimiz devam edecek diyen Hürriyet “Siyasi bir kaygımız yok. Hiçbir yerde bize oy veriyor mu vermiyor mu diye sorgulamıyoruz sorgulamayacağız da. Çünkü hissettiğimiz sorumluluk bambaşka. Kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplum biraz sessiz. Muhalefet toplumsallaşmalı. Daha fazla insanın gücüne ve sesine ihtiyacımız var. Bu noktada sizler kilit yerdesiniz. Kendi kitlenizi bu mücadeleye davet etmeniz ve fotoğrafı büyük görmeniz çok önemli. Bir sonraki adımda sorunu ortaya koymak Türkiye’nin geleceği için çok önemli” ifadelerini kullandı.

 

ASKER ÜNİFORMASI GİYMİŞ TERÖRİST

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, ise “15 Temmuz hain darbe gecesi bize bir şeyi çok iyi gösterdi. Seccademi nereye serersem orası benim vatanımdır anlayışını, bu anlayışın çeşitli eller tarafından yayılmasının ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu gösterdi. Keşke görmeseydik diyeceğimiz Yunanlılar’ın bile girmeye cesaret edemediği TBMM’nin soy ismi Türk olan bir hava pilotu tarafından, asker üniforması giydirilmiş terörist tarafından bombalandığını maalesef bu gözler gördü” dedi.

 

ANDIMIZ ZORUNLU OLMALI

Milli Eğitimin millileşmesini savunuyoruz diyen Şanlı, “Bunun da ne kadar önemli olduğunu da bu süreçte daha iyi anlıyoruz. Son günlerde bir andımız tartışması da var. Andımızın okunması yasak değildir. Zorunluluk kaldırılmıştır ama biz buna da karşıyız. Andımızın okunması zorunlu olmalıdır. Tüm dünya okullarında var. Japonya’ya gidin var, Hollanda’ya gidin buna benzer şeyler var. Her ülke çocuklarını kendi değerleri içerisinde yetiştirmek ister. Ben buradan tüm yöneticilere sesleniyorum. Andımızı okutsunlar. Gencecik bedenler varlığını Türk varlığına armağan etme hassasiyetini göstermeli. Bunu göstermeyenlerin ülkeye neler yaptıklarını gördük” açıklamasında bulundu.

 

“İŞİNİ YAPMAYAN KAMUDAN ATILSIN”

Kamu çalışanlarının iş güvencesiyle alakalı yorumlarda da bulunan Şanlı “Mevcut yasa işini yapmayan, bankamatik memuru gibi çalışan varsa, terör örgütüne destek veren varsa bunları işinden çıkarmaya zaten yeterli. Eğer bunlar yapılamıyorsa bu yönetim zafiyetir. Kim işini yapmıyorsa kamudan atalım. İşini düzgün yapan insanlar neden bunlardan zarar görsün. Kamuda sahte ihbarlar da yapılıyor. FETÖ ile alakası olmayan kamu çalışanlarının tutuklandığını görüyoruz. Umarız bunlar hassasiyetle ele alınır. Hiçbir masumun canının yanmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Serkan BORLAK 

30 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR