İzmit Körfezi’nde balık türleri zenginleşecek

        İzmit Körfezi’nin temizlenmesine yönelik çalışmalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi şimdi de denizdeki canlı çeşitliğini artırmak için yeni bi...

 

 

 

 

İzmit Körfezi’nin temizlenmesine yönelik çalışmalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi şimdi de denizdeki canlı çeşitliğini artırmak için yeni bir adım atıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenen ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülecek olan ‘İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Fizibilite Raporunun Oluşturulması’ projesinin çalışmaları başladı.

 

PROJENİN AMACI

Başiskele Wellborn Otel’de gerçekleşen çalıştayda körfezin canlı çeşitliliği ele alındı. Söz konusu proje 3 aylık bir çalışmanın akabinde tamamlanarak fizibilite raporu oluşturulacak. Bu proje ile; Marmara Denizi’nin doğu kısmında bulunan İzmit Körfezi’ndeki, mevcut balık tür ve çeşitliliğinin zenginleştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin korunarak sürdürülebilir kılınması, bölgenin ekonomik gelişmişliğine ve halkın denizden faydalanmasına katkı sağlanmasını hedefleniyor.

 

2 GÜN SÜRDÜ

Proje kapsamında; ilgili kamu kurum kuruluşların, üniversitelerin ve STK’ların katılımıyla 23-24 Haziran tarihlerinde Wellborn Luxury Otel’de 2 gün süren çalışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda; İzmit Körfezi özelinde ve Marmara Denizi’nde daha önce yapılmış çalışmalar değerlendirilerek mevcut durumun analizi yapıldı.

25 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR