Mollaoğlu mağdurlarına Erenkaya desteği

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Mollaoğlu Topu Konut firması tarafından dolandırılan vatandaşlara sahip çıktı. Erenkaya, konuyla ilgili Gebz...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Mollaoğlu Topu Konut firması tarafından dolandırılan vatandaşlara sahip çıktı. Erenkaya, konuyla ilgili Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile görüştü.

Kısa bir süre önce CHP Çayırova İlçe Örgütü’nde Mollaoğlu Toplu Konut firmasının mağdurları ile görüşüp sorunlarını dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya konuyla ilgili olarak Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile bir araya geldi. Köşker’i makamında ziyaret eden Erenkaya’ya CHP Gebze İlçe Başkanı Güner Anlar Baş ve Gebze Belediye Meclis üyesi Abdullah Yılmazel eşlik etti. Erenkaya, Köşker ile yaptığı görüşmeyi gazetecilere değerlendirdi. Erenkaya, Belediye Başkanı Adnan Köşker’in firmanın Kocaeli bölgesinde yaptığı binaları başka bir firmaya devrettiğini öğrendiğini söyledi.

İL SINIRLARINA SOKMAM
Erenkaya, “Başkan Köşker ile yaptığımız görüşmede konuya yaklaşımını olumlu buldum. Kendisine, insanların mağdur olduğu bir konuya müdahil olmaları gerektiğini söyledim. Mollaoğlu mağdurlarına İbrahim Karaosmanoğlu, yapılacak bir şey olmadığı şeklinde yanıt vermiş. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olsam firma sahibi Mustafa Mallı’yı vatandaşların mağduriyeti giderilene kadar Kocaeli sınırlarına sokmam” dedi. Köşker’den Gebze’deki binaların ruhsata uygun hale getirildiğine dair bilgi aldığını da belirten Erenkaya, “Gebze Belediyesi bu aşamada konutları devralan firmaya insanların mağduriyetinin giderilmesi için baskı yapmalı. Mağdur vatandaşlar konuyu Başbakan Erdoğan’a aktarmak için randevu almaya çalışıyor. Mağdur edilen insanların manevi duyguları sömürülmüş.

BAŞBAKAN’IN FOTOĞRAFI
Ancak bu aşamada belediyelerin de hatası var. İnsanlar, yükselen katları gördükçe güven duyup konutlara yazılmış ve ödemede bulunmuşlar. Mollaoğlu’nun AKP’yi de kullanarak insanları sömürdüğü iddiası vardı. Bu iddia inşallah doğru değildir. Başkan Köşker de firma sahibinin bir şekilde Başbakan Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafı işyerinde bulundurduğundan yakındı.” Erenkaya, Mollaoğlu Toplu Konut Firması’nın Çayırova Şekerpınar Mahallesi’nde de yapılaşması olduğunu hatırlatarak, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ile de görüşeceğini belirtti.

AFİŞLER SÖKÜLÜYOR
Erenkaya, belediyelerin binayı mühürlemelerinin de bu aşamada fazla bir hükmünün olmadığına dikkat çekerek konunun üzerine gidilmesi gerektiğini savundu. Milletvekili Hikmet Erenkaya, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile cumartesi günü Gebze’de gerçekleşecek mitinge dair de görüştüklerini belirterek, “Başkana afişleme çalışmaları sonrası afişlerin söküldüğünü anlattık. Kendisi konuyla ilgileneceğini söyledi. Kendisine ilçenin belediye başkanı olarak yardımcı olması gerektiğini belirttik. Başkan Köşker de bu tür yanlış davranışlara karşı olduğunu ifade etti” diye konuştu.

17 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR