Şenol: AKP hak arayanları haşere mi zannediyor

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Osman Nuri Şenol dün Belediye Çarşı İşhanı önünde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile AKP iktidarına...

BÜYÜT

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Osman Nuri Şenol dün Belediye Çarşı İşhanı önünde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile AKP iktidarına zamlarla ilgili tepki gösterdi. Şenol, “AKP iktidarı, hak arayanları haşere mi zannediyor” dedi.

Başkan Osman Nuri Şenol, 2011 yılı emekliye verilmesi düşünülen maaş zammının yarısı ocak ayında ödendi, diğer kısmı ise, hokus pokus torbasına konuldu, torbadan bir türlü tavşan çıkartılamadı. Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimizin çıkarına uyan yasaları, aynı gün imzalarken, emekliye yapılan 3-5 kuruşluk zammı AKP iktidarı şubatta da ödeyemedi. Özelleştirme, taşeronlaşma, sendikasızlaşma, denetimsiz, ucuz işçi çalıştırma sonuçlarına bağlı olarak iş kazaları ve ölümler arttı. Bu mudur, ileri demokrasi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

KONGRE YAPACAĞIZ
“Torba Yasası”na karşı çıkış mitinginde, 3 Şubat Ankara’da böcek üstüne sıkar gibi üstümüze biber gazı sıkıldı. AKP iktidarı hak arayanları haşere mi zannediyor? diyen Şenol, AKP’ye tepki gösterdi. Şenol, “Üyelerimizin isteği doğrultusunda Kocaeli Şubemizde yaşananları geride bırakarak, ötekileşmelere, bölünmelere fırsat vermemek için 26 Şubat 2011, Teksif-İş Salonu’nda saat 13:00de olağan kongremizi yapacağız. Evet, demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz, emekli olarak yaşamak zor zanaat’tır” dedi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR