Galvaniz denince akla Galva Metal A.Ş. geliyor

    Galva Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Kısacıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyza Kısacıkloğlu’nun başarılı çalışması sonrasın...

BÜYÜT

 

 

Galva Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Kısacıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyza Kısacıkloğlu’nun başarılı çalışması sonrasında şirket hızla büyüyor. 2012 yılı cirosu 32 milyon avro olan şirket, aynı yıl Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firması arasına girdi. Ayrıca 2013’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi”  sıralamasında 48. olarak yer aldı. Aynı listenin “Çelik Sektörü” sıralamasında ise üçüncü oldu.

SARIMEŞE’DE KURULDU   

Galva Metal A.Ş.,  2005 yılında Arslanbey OSB yanı, Bakırlı Mahallesi Bingazi Sok No:19 Sarımeşe, Kartepe adresinde kuruldu. Başta Galvaniz, aluzinc ve boyalı sac olmak üzere kaplamalı çelik ürünlerinde uzman bir dış ticaret firması olan Galva Metal A.Ş., müşterilerine en iyi satın alma hizmetini sunmayı hedefliyor. Konusunda ve dış ticarette deneyimli, tedarik ettiği ürünü çok iyi tanıyan ekiplerin bir araya gelmesiyle kuruldu.

TİCARİ AVANTAJLAR

Özellikle sanayi yatırımcılarının ve üreticilerin yassı çelik ürünü ihtiyaçlarına cevap veren Galva Metal, yerel ve uluslararası tedarik ağı ve çelik ürünlerindeki uzmanlığı ile sanayi kuruluşlarına önemli ticari avantajlar sağlamakta. Galva Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Kısacıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyza Kısacıkloğlu’na başarılarının sırlarını sorduk. 

ŞİRKET 2005 YILINDA KURULDU

Sorularımızı önce Sayın Feyza Kısacıklıoğlu yanıtladı.

-Feyza Hanım, kısa başlıklar halinde şirketinizi bu kadar kısa bir süre içerisinde büyüten gelişmeleri sıralayabilir misiniz?

*Şirketimiz 2005 yılında kuruldu.

*2006 yılında ilk defa Çin’den Galvanizli saç ithal eden firma olduk.

*2009 yılında Galva Metal International SRL Romanya faaliyetlerine başladı. Romanya deposu hizmete girdi.

*2011 yılında iş hacmini ve öz kaynaklarını genişleterek bir anonim şirket haline geldi. Yine aynı yıl Sarımeşe’de Kocaeli Çelik Servis Merkezi faaliyetlerine başladı.

*2012’de Wupperman Stahl Gmbh ile temsilcilik anlaşması imzaladı. 2012 yılı cirosu 32 milyon Euro olan şirketimiz aynı yıl Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firması arasına girdi.

*2013’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi”  sıralamasında 48. olarak yer aldı. Aynı listenin “Çelik Sektörü” sıralamasında ise üçüncü olduk.

-Alman Wuppermann firması ile olan ortaklığınızdan bahsedebilir misiniz?

Tabii ki. Wuppermann Group, kısa bir süre önce şirketimize yüzde 35 bir pay ile ortak oldu. Şirketlerin işbirliği 2012 yılında başladı. Daha önce de iş yaptığımız bir firmaydı. Türkiye temsilcileri de biz olalım dedik. 1 yıllığına yapılan bir sözleşmeydi ve uzattık. Daha sonra ortaklık teklifi geldi. Wuppermann Grubu, Leverkusen, Almanya'da merkez ofisi olan orta ölçekli bir aile işletmesi. 140 yılı aşkın süredir çelik işleme sektöründe başarıyla faaliyet gösteriyor. Ürün portföyü; yüzey kaplamalı yassı ürünler, borular, boru bileşenleri, çelik sac parçaları, elektronik endüstrisi için paslanmaz çelik ve alüminyum, mağaza ekipmanları ve makine imalatı sektörleri, tıbbi teknoloji sektörü, mobilya, gıda, ambalaj, araç, bina, güneş enerji sistemleri dahil su ve atık su teknolojileridir. Avrupa'da on üretim tesisine ve 1.300 çalışana sahip olan Wuppermann Group 2012 yılında 562 Milyon avro satış gerçekleştirmiştir. Wuppermann Group ile ortaklığımızın bize büyük katkıları olacağına inanıyorum.

“MUTLULUK DUYUYORUM”

-Tolga bey, siz neler söyleyeceksiniz bu birleşme hakkında?

Wuppermann gibi köklü bir şirket ile yakın işbirliği yapacağımız için mutluluk duyuyorum. Wuppermann ile yanımızda güçlü ve sağlam bir partner kazanıyoruz. Birlikte Türk pazarındaki konumumuzu daha da  geliştirip büyümeye devam edeceğiz. Biz de Kocaeli Gazetesi olarak başarılarınızın devamını diliyoruz.

23 Ocak 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR