Tarhan: Özgürlüklerin lütuf değil hak olduğu bayramları özlüyoruz

Tarhan’ın mesajı şu şekilde: Bayramlar, günlük yaşamın koşuşturması içinde ihmal edilen değerlerimizi bize yeniden anımsatan özel günlerdir. Bayra...

BÜYÜT

Tarhan’ın mesajı şu şekilde:

Bayramlar, günlük yaşamın koşuşturması içinde ihmal edilen değerlerimizi bize yeniden anımsatan özel günlerdir.

Bayramlarda hoşgörü ve dayanışma iklimi egemen olur, kardeşlik ve akrabalık kavramının önemi bir kez daha açığa çıkar.

Bu özel günlerde, kırgınlıkları bir kenara bırakarak dostluklara yönelmek, beraberliğimizi güçlendiren ortak değerlerde birleşmek, hepimizin görevi olmalıdır. Bu, toplumsal barış ve huzurun sağlanması açısından da önem taşımaktadır.

Son dönemde ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelen terör eylemleri sonucunda yaşadığımız kayıplar ve toplumu ayrıştıran söylemler nedeni ile yurttaşlarımız kaygı içindedir.

Yaşanan acıların tekrarlanmaması, toplumsal kutuplaşmanın son bulması, akıl ve sağduyunun toplumun her kesiminde egemen olması dileğimizdir. Anaların ağlamadığı, özgürlüklerin lütuf değil hak olduğu, yurttaşlarımızın refah içinde yaşayacağı bayramlar özlemimizdir.

Umut ve inançla kurulacak aydınlık bir gelecekte, halkın iktidarında birlik ve beraberlik içinde kutlanacak nice bayram dileklerimle, tüm yurttaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum.

24 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR