Yöresel kültürler fuarda buluştu

Kocaeli Kültür ve Eğlence Fuarı ile Yöresel Kültürler Fuarı önceki akşam Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı törenle açıldı. İlginin büy...

BÜYÜT

Kocaeli Kültür ve Eğlence Fuarı ile Yöresel Kültürler Fuarı önceki akşam Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı törenle açıldı. İlginin büyük olduğu açılış sonrasında, dernek stantlarında renkli görüntüler oluştu.

Büyükşehir Belediyesi, Yöresel Kültürler Fuarı’nın 6.’sını önceki akşam düzenlene törenle açtı. Ayrıca Kocaeli Kültür ve Eğlence Fuarı’nın da 45.’sinin açılışı yapıldı. 1 Haziran’a kadar 6 gün boyunca sürecek olan Yöresel Kültürel Fuarı yine çok renkli görüntülere sahne oldu. Fuara şahıs girişi 50 kuruş, araç girişi ise 1,5 TL olarak belirlendi. Açılışa Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Dernekler adına Kocaeli Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Şefik Postalcıoğlu’nun konuşması sonrasında KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş konuşma yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “İki fuarı bir arada açıyoruz. Burada dernekler kültürel etkinlikleri yapacaklar. Derneklerimize oda veremiyoruz. Dolap vereceğiz” dedi.

YOĞUN PROGRAM
Konuşmaların ardından Bakan Ergün, Vali Ercan Topaca, Başkan Karaosmanoğlu, İlahiyatçı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu ve davetliler tarafından açılış kurdelesi kesildi. Ardından Sivil Toplum Merkezi hizmete girdi. İlimizdeki STK’ların çalışma merkezi şeklinde plânlanan merkezde 180 ve 60 kişilik 2 toplantı salonu, 6 çalışma odası ve Başkan Karaosmanoğlu’nun çalışma ofisi bulunuyor. Yöresel Kültürler Fuarı’na bu yıl 53 hemşeri derneği katıldı. Güneş Sahnesi’nin etrafında hazırlanan stantlarda dernekler kendi yörelerinin tanıtımlarını yaptı.

Hemşeri dernekleri 6 ana sınıfa ayrıldı. İlk gün Kuzey Bölgesi etkinlik yaptı. Dün Güney Bölgesi kültürünü tanıtacak. Bugün Doğu Bölgesi tanıtılacak. 30 Mayıs Pazartesi günü Rumeli Balkan Bölgesi, 31 Mayıs Salı Kafkas Bölgesi, 1 Haziran Çarşamba günü de Batı ve İç Anadolu Bölgesi fuarda olacak.

28 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR