Akar’ın gündeminde trafik kazaları var

      CHP Milletvekili Haydar Akar, ilimizde son zamanlarda artış gösteren trafik kazalarını meclis gündemine taşıdı. Konuya ilişkin Ulaştırma Bakanın...

 

 

 

CHP Milletvekili Haydar Akar, ilimizde son zamanlarda artış gösteren trafik kazalarını meclis gündemine taşıdı. Konuya ilişkin Ulaştırma Bakanının cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Akar önerge de önemli bulgulara da yer verdi.

 

10 MİLYON KAZA

Akar ülkemizde son 10 yılda 10 milyon trafik kazasının yaşandığını belirtirken bu kazalarda 50 bin kişinin hayatını kaybettiği, 1 milyon 850 bin kişinin de yaralandığını belirtti. Dünya sağlık örgütünün raporuna dikkat çeken Akar, gelişmiş ülkelerde bu kazaların son 10 yılda yüzde 40 oranında azaldığını; ancak Türkiye’nin en fazla kaza olan ülkeler sıralamasında ilk 20 arasında olduğunun altını çizdi.

 

KANDIRA’YI HATIRLATTI

Kocaeli’de yaşanan trafik kazalarına değinen Akar, 2013 yılında sadece polis sorumluluk bölgesinde 6 bin 466 kazanın meydana geldiğini, bu rakamla da Kocaeli’nin Türkiye’de 10. sırada yer aldığını belirtti. Özellikle İzmit-Kandıra yolunda son zamanlarda artan kazalara önergesinde yer veren Akar, söz konusu bölgede son aylarda yaşanan 6 kazada 10 kişinin hayatını kaybettiğini, 22 vatandaşımızın yaralandığını ve bu kazaların arttığını söyledi. Akar önergesinde Kocaeli’de meydana gelen kazaların yoğunlaştığı yerlerle ilgili herhangi bir çalışmanın yapılıp yapılmadığını sordu.

 

03 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR