Ahşap Sempozyumu başladı

Sempozyum da 3 ü Türk olmak üzere 6 sanatçının eserleri sergilenecek. 1993 yılından bu yana devam eden Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ah...

Sempozyum da 3 ü Türk olmak üzere 6 sanatçının eserleri sergilenecek.

1993 yılından bu yana devam eden Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’nun yirmi üçüncüsü dün resmen başladı. 12-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında “Gölcük Vizyon 2023” kapsamında, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun tanıtım toplantısı dün Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda yapıldı. Toplantıya; Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Koordinatör Nihat Abiş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Proje Koordinatörü Genel Sekreter Fatih Bayram, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş, Yrd. Doç. Dr. Hünkar Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Nevzat Atabay, Araştırma Görevlisi Arzu Partan, Öğretim Görevlisi Zekeriya Erdinç, sanatçılar ile çok sayıda Değirmendere sakini katıldı.

 

ice11-176.jpg

 

OLUMLU ETKİ SAĞLAYACAK

Toplantının açılış konuşmasında Proje Koordinatörü Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram kısaca dugularını aktararak, “Sanata yapılan yatırımın kat kat döneceğine inanıyoruz. Kentte yaşayan insanların sanatsal estetik algısını artırarak yaşamın her alanına olumlu etki sağlayacak. Kentimizin sanatsal etkinlikle anılıyor olması da gurur kaynağı” dedi.

 

YENİ MÜZE MÜJDESİ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise, “Gölcükte yaşayan insanların mutluluğu bizim önceliğimizdir. Alt ve üst yapılar belediyeler açısından yapılaması gereken işler. Kültürel ve sosyal etkinlikler bu çalışmaları taçlandırıyoruz. Bu sempozyum 23’üncü kez yapılmakta. Gerçekten bizim için gurur verici. Türkiye genelinde bir ilk. Desteklerimizi vermeye devam edeceğiz. Kent Konseyi ve üniversitemizin destekleri yadsınamaz. Bu yıl bu sempozyuma 6 sanatçı konuk ediyoruz. 100 üzerinde başvuru var. 80’e yakını yabancı. Önemli bir rakam. Beni çok mutlu etti. Jürinin 6 sanatçıyı seçerken zorlandığına inanıyorum. Bu organizasyonda emek harcayanlara teşekkür ediyoruz. İnşallah 29 Temmuz’da saat 19.00’da yapacağımız kapanış sempozyumunda tekrar bir arada oluruz” açıklamasında bulundu. Ellibeş, önümüzdeki yıl aynı sempozyumun yeni yapılacak olan müzede gerçekleşeceğinin müjdesini de verdi.

 

TOPLAMDA 6 SANATÇI

Türkiye’de en uzun soluklu tek Ahşap Heykel Sempozyumu olma özelliğini taşıyan23. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’na bu yıl; Güney Kore’den Sang-Heon Lee, Çin’den Xiao Jucheng, Ukrayna’dan Mihail Levchenco, Türkiye’den Çağdaş Erçelik, Songül Girgin ve Hüseyin Ceylan katılıyor. Sanatçılar tarafından yapılacak olan eserler daha önceki yıllarda olduğu gibi kalıcı olarak Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda sergilenecek.

Serkan BORLAK 

13 Temmuz 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

vatandaş - ilk aday adaylığı organizasyonundaki sunumunda tam adamı, staj dönemi bitti ustalığa talip diye düşünmüştüm destek vermiştim gel görki stajerler bu sürede daha üretken olabilirlerdi.

Yazık 30 seneye yakın belediyecilik sürecinde cahil daha iyi hizmet verirdi.

Yanıtla . 0Beğen 13 Temmuz 14:12
01

vatandaş - Birde icraatın olsun Ellialtı abi.

Mahalleler pislikten, düzensizlikten geçilmiyor asli olan hiçbir hizmet yok herşey görüntü.

Bunu becermekte bir beceri, normalde vatandaş içine çıkamaman gerekirken herkes ile el ele kol kola.

Yanıtla . 0Beğen 13 Temmuz 14:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR