Kocaelispor üzerinden siyaseti BIRAKIN ARTIK!

KARAOSMANOĞLU DA ADAY OLSUN!.. Son 2 sezondur özlenen coşkunun yakalandığı Kocaelispor bir yandan Play-Off final maçını düşünürken, diğer yandan da...

KARAOSMANOĞLU DA ADAY OLSUN!..

Son 2 sezondur özlenen coşkunun yakalandığı Kocaelispor bir yandan Play-Off final maçını düşünürken, diğer yandan da saha dışı faktörler ile de ilgileniyor. Gündemin ilk sırasındaki konu kuşkusuz Kocaelispor için yapılan Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Tesisleri. Yeşil Siyahlıların kurtuluş reçetesindeki ilk madde ile ilgili olarak Sefa Sirmen'i ikna turları devam ediyor. Ancak Sirmen şu anki tutumu ile hiç de ikna olacağa benzemiyor. Dahası Sirmen, Mayıs ayındaki olağan genel kurulda başkan olmayı istediğini ifade ediyor ve ekliyor, "Karaosmanoğlu da aday olsun!.."

 

SİRMEN "HAZIRIZ" DİYOR, AMA..?

Hodrimeydan taraftar gurubu lideri Özgür Taşkıran önceki gün Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Başkanı Sefa Sirmen'i ziyaret etti ve Kocaelispor'un tesis sorunu ile ilgili Sirmen'den destek istedi. Ancak toplantı sonucu Sirmen'den beklenen olumlu tavır gelmedi. Sirmen, "2014 yılında tesisleri satmak için olağanüstü kongrede yetki aldık ve Kocaelispor yönetimine satışa hazır olduğumuzu bildirdik. Ama kendilerinden bir hareket gelmedi. Tekrar ediyorum, biz tesisleri satışa çıkarmaya hazırız." demekle yetindi. 

 

MEVCUT KEV YÖNETİMİ VARKEN OLMAZ

Tesislerin bulunduğu arazi spor alanı göründüğü için, tesislerin şu anki haliyle satılması durumunda elde edilecek gelir 3 milyon lirayı geçmeyecek. İmarın değişmesi Büyükşehir Belediyesi Meclis kararına bağlı. Ancak mevcut KEV yönetimi görevde kaldığı sürece imarın değişmesi mümkün görünmüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun KEV'de güvenilir bir yapının olması dahilinde harekete geçebileceği tahmin ediliyor.

 

MAYIS'TA NE OLACAK..?

KEV Tüzüğü'ne göre kongrede başkanlığa aday olmak isteyen kişinin mütevelli heyette bulunması gerekiyor. Heyet üyelerinin yakın akrabaları da yönetime talip olabiliyor. Kocaelispor'da Başkan Bahri Yavuz (Babası Av. Veysi Yavuz'dan ötürü) ve yöneticilerden Teoman Gencal (Amcası Ömer Gencal'ın eşi Nevin Gencal'dan ötürü) bu şartlara uyuyor. Mayıs sonundaki genel kurulda Yavuz ya da Gencal'ın KEV yönetimine talip olması ihtimaller dahilinde. Gözler ise Sefa Sirmen'e çevrilmiş durumda. Sirmen'in de Mayıs'ta başkanlıya aday olacağına kesin gözü ile bakılıyor ve delegasyonun neredeyse tamamına hakim olan Sirmen'in makamda kalacağı da aşikar.

 

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Sirmen, kısa bir süre önce Mütevelli Heyet'e dahil edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun Mayıs'taki kongrede aday olmasını istiyor. Geçtiğimiz günlerde kaybedilen davanın karşılığında, kongrede Karaosmanoğlu'nu mağlup etmeyi de içten içe hedefleyen Sirmen, arazinin imarı değişirse değerlenen araziyi kaybetmek istemiyor. Kısacası Sirmen bu sayede bir taş ile iki kuş vurmayı hedefliyor.  Bahri Yavuz da yaşanan gelişmeler sıkı bir şekilde takip ederken, yönetimin, taraftarın ve camianın önümüzdeki günlerde nasıl bir tavır izleyeceği merak ediliyor. Erdem ÖVÜÇ

08 Nisan 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

taraftar - Bu işte para babaları konuşurken bir amigonun olaya dahil edilmesi sanki işi çözecekmiş gibi haberleştirilmesi konun ciddiyetsizliği ile alakalıdır. Sadece taraflara baskı ve yıpratma haberidir.

Yanıtla . 0Beğen 08 Nisan 18:17
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR