Yuvacık Barajı yeninden gündeme geldi!

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, kentimizde temaslarda bulundu. Bakan Elitaş’ın ilk durağı Çayırova İlçesi oldu. TOSB- TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi K...

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, kentimizde temaslarda bulundu. Bakan Elitaş’ın ilk durağı Çayırova İlçesi oldu. TOSB- TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi Konferans salonunda yapılan Taysad 38. olağan genel kurul toplantısı ve ödül törenine katılan Bakan Mustafa Elitaş, Kocaeli Valiliği, AKP Kocaeli İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 

GÜZEL PROGRAM OLDU

Kocaeli Valilik girişinde Elitaş'ı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve diğer yetkililer karşıladı. Bakan Elitaş, valiliğe girişinde şeref defterini imzaladı. Ziyarette konuşan Bakan Elitaş, Kocaeli'deki ziyaretlere çok güzel bir programla başladıklarını, Çayırova’da Organize Sanayi Bölgesi'nde bir sivil toplum örgütünün genel kuruluna, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile katıldıklarını belirtti.

 

20 MİLYAR DOLARLIK HEDEF

Bu sabah Türkiye'de bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'ya eşlik ettiğini ve İstanbul'da iş adamlarıyla bir araya geldiklerini anlatan Bakan Elitaş, "Türkiye Ukrayna arasındaki iş ilişkilerinin üst seviyelere çıkabilmesi, Türkiye ve Ukrayna cumhurbaşkanlarının iddialı bir şekilde ortaya koyduğu 20 milyar dolarlık hedefe ulaşabilmek için İstanbul'da iş adamlarıyla bir araya geldik. Yakın bir zamanda Ukrayna'ya gidip, Türk iş adamlarının yatırım yapabilmeleri, yatırımlarının daha üst seviyeye gelebilme şartlarını değerlendireceğiz. Serbest ticaret anlaşmasını gözden geçiriyoruz. En yakın zamanda serbest ticaret anlaşmasını hayata geçireceğiz" diye konuştu.

 

ÖRNEK KÜLLİYE

Kocaeli Valilik binasını çok beğendiğini, külliyeye girince müthiş bir mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Mustafa Elitaş, "Türkiye'ye yakışır, örnek bir valilik yerleşkesi olmuş. Ortada çok büyük bir avlu, avlunun içerisinde halkın ihtiyaçlarına sunulan bir kafeterya ve etrafa dağılmış çok güzel çalışma alanları oluşmuş. Bu valiliği anlatacağım, planlamasını kim yaptıysa harika bir yer olmuş. Tebrik ediyorum. Vilayet yapısına uygun bir yerleşkenin başka vilayetlerde de yapılmasını tavsiye edeceğim, teşvik edeceğim. Düşünenleri tebrik ediyorum. Yapanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

 

KOCAELİ’DE RAKİP DEĞİL EKİP HALİNDE ÇALIŞMAKTADIR

Kocaeli'nin kendileri için önemli bir kent olduğunu söyleyen Bakan Elitaş, "Başarılı bir büyükşehir belediye başkanımız, birlikte milletvekilliği yaptığımız şimdi İzmit Belediye Başkanı olan bir arkadaşımız var. Partimizin il başkanlarının olduğu, ekip olarak çalışan ender illerimizden birisidir. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız, ana kademe ile Kocaeli örnek alınan bir ilimiz. Sanayide de ticarette de örnek. Katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Kocaeli’de rakip değil ekip halinde çalışmaktadır" açıklamasında bulundu.

 

KENT İÇİN ÖNEMLİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu da Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı Kocaeli'de ağırlamaktan, valilikte konuk etmekten onur ve mutluluk duyduğunu belirterek, "Bugün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık ve Sayın Bakanımızın ziyaretleriyle, ilimize ve ülkemize güç ve güven veren, ülkenin gelişmesi ve ekonomik anlamda daha da ileriye gitmesi noktasında moral veren buluşmalar gerçekleştirdik. 2023 yolunda hedeflere ilerlenmektedir. 14 yılda ülkemiz önemli noktaya gelmiştir" dedi.

 

HEDİYE VERDİ

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman'ın da katıldığı ziyarette Vali Güzeloğlu, Bakan Elitaş'a işlemeli tabak ve pişmaniye ikram etti.

 

ÇİÇEK VERİLDİ

Bakan Mustafa Elitaş daha sonra AKP Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette AKP İl Kadın Kolları Başkan Vekili Emine Okanalp tarafından Bakan Elitaş’a çiçek verildi. Partililer tarafından oluşturulan karşılama komitesini Bakan Elitaş’ı karşıladı. 

 

HER ZAMAN BİRİNCİYİZ

Parti binasında konuşma yapan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Kocaeli vergi ödemesinde yüzde 90 seviyesindedir. Ülkemize önemli katkı vermektedir. Teşkilatımız enlerin partisi olmuştur. Her kademesinde çalışma yapılmaktadır. Yapılmaya devam edilmektedir. Teşkilatımız içerisinde rakip değil ekip halinde hareket etmektedir. TPS’de her zaman birinci olduk olmaya devam ediyoruz” dedi.  

 

20 MİLYAR DOLAR

İl Başkanı Ceyhan," Kocaeli gerek sanayi alanında gerek ticaret alanında gerekse her birinin birleştiği ekonomi alanında ülkemize büyük katkılar sağlayan bir il. Düşünün ki Türkiye'de 500 tane büyük sanayi kuruluşu var, bu büyük kuruluşların 94'ünü kendi sınırlarında barındıran çok büyük bir kent. Yaklaşık 150 milyar dolarlık ihracatın 20 milyar dolar civarındaki ihracatı tek başına yapan, bunu yaparken de hem kendi içerisinde hem de ülkesine katkılar sunan bir kent. Ayrıca hem vergi tahsilatında hemde diğer çek ödemeleri dahil olmak üzere yüzde 90'ların üzerinde güven ihtas etmiş olan bir kent.

 

ÖRNEK TEŞKİLAT

Kocaeli yaklaşık 35 limanıyla beraber hakikaten dünyada arasanız da bulamayacağınız bir kent diyen İl Başkanı Ceyhan “Ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Bir yandan bu özelliklerinin yanında bir yandan teşkilatçılık bakımından ülkemizde ve AKP içerisinde enlerin partisi olmuştur. Bu aile her zaman birlik ve beraberliğin adresi olmuştur. Az önce sayın bakanımız söylemişti bende burada ondan alarak söyleyeyim. Kocaeli teşkilatları birbirine rakip olan değil, birbiriyle ekip olan teşkilattır" ifadelerini kullandı.

 

EMEK GÖSTERENLERE GÖREV

Ceyhan'dan sonra söz alan Bakan Elitaş, "Kocaeli sanayimizin, üretimin zirve yaptığı, işin istikrarın en üst seviyeye çıktığı birlik ve beraberlik içerisindeki çalışmanın zirve yaptığı illerimizden biri. Gerek büyükşehir belediye başkanımız, gerek il başkanımız gerekse bilim, sanayi ve teknoloji bakanımız hepsi teşkilattan yetişme kişiler. Türkiye'de örnek gösterilecek illerin başında. Belki de tek il diyebileceğimiz yer Kocaeli. Emeğin, alınterinin, teşkilatlardaki gayretin verimini aldığı paylaşıldığı bir il Kocaeli. İl başkanlarımız büyükşehir belediye başkanları oldu. İl başkanımız yine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu. İl başkan yardımcımız İzmit Belediye Başkanı oldu. İnşallah bundan sonrada bu teşkilat parti içerisinde yükselme olarak tüm Türkiye'ye örnek olacak" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Ceyhan, ziyaretlerinden dolayı Bakan Elitaş'a vazo şeklinde bir porselen hediye etti.

 

RESMİ TÖREN

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Belediye binası önünde resmi törenle karşılanan Bakan Elitaş daha sonra VİP misafir salonunda ağırlandı. Burada Büyükşehir Belediyesi anı defterini imzalayan Bakan Elitaş’a vazo hediye edildi.

 

DAĞINIK YAPI

Daha sonra ekonomi bakanına kentimizin simgesi olan pişmaniye, çerez ve çay ikram edildi. İkramların ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Büyükşehir belediyemiz 2004 Temmuz'da ilan edildi ve sonrasında tüm Kocaeli'yi kucaklayan bir belediye oldu. 45 belediyemiz var. Öncesinde biraz dağınık bir yapısı vardı. Bu 12 yılda çok şükür bu dağınık yapıyı toparladık. Köylerimizde bile yolu olmayan, suyu olmayan yer kalmadı” dedi.

 

ESKİ KOKU YOK

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının devamında, "İsviçre köyleri neyse bizim köylerimizde öyle. Tabii bunda hükümetimizin de desteği var. Şuanda hemen hemen yüzde 99 suyumuzu arıtıyoruz. Avrupa standartlarındayız. 23 arıtma tesisimiz bulunuyor. Gece gündüz demeden ekibimizle çalışıyoruz. Artık o eski kokuşan pis şehirden kentimizi kurtardık. Denizlerimize bile artık giriliyor” açıklamasında bulundu.

 

YUVACIK BARAJI SORUNU

Hızlı büyüyoruz ve nüfusumuzda hızla artıyor diyen Başkan Karaosmanoğlu “12 yılda nüfusumuz 600 bin arttı. Yaşanabilir bir şehir haline geldik. Devamlı büyümenin getirdiği sorumluluklar var. İyi bir ekibimiz var, vatandaşın isteklerini yerine getiriyoruz. En önemli sıkıntımız ise önümüzü göremiyoruz. Yuvacık Barajı’ndan dolayı 5.5 milyar borcumuz var. Hükümetimizle birlikte buna bir çözüm bulmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

DÜNYA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ ANLAŞMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu'ndan sonra konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ise, "Öncelikle başkanımızı tebrik ediyorum. Kocaeli AKP'nin belediyecilik anlayışını gösteren bir şehir. Buranın eski hallerini de biliyoruz. Şimdiki hali bambaşka. Gururlandığımız belediye başkanlarımızdan birisiniz. İnsanların doğumundan ölümüne kadar var olan bir belediyesiniz. Bu bir başarı örneğidir. Yuvacık Barajı meselesine gelecek olursak herhalde dünya tarihinde görülmemiş bir anlaşma örneği” ifadelerini kullandı.

 

KARA HARF

2007-2008 yılında biz bütçe görüşmeleri yaparken Yuvacık Barajı'nda 4 milyar lira gibi bir borç örneği vardı diyen Bakan Elitaş “Hiç bitmiyor. Böylesine büyük bir mevlalı bir projenin anlaşmasını herhalde dünya tarihinde arasanız bulamazsınız. Bu proje ile altın harflerle yazılmak yerine kara harflerle tarihe yazıldılar" ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

resmii.jpg

vip.jpg

ziyaret-007.jpg

pismaniye-001.jpg

11 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR