TEB Kadın Bankacılığı Avrupa’da sınıf atladı

Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir departman oluşturarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bü...

Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir departman oluşturarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alan Türk Ekonomi Bankası (TEB), çalışmalarıyla uluslararası alanda ödüllendirilmeye devam ediyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve iş dünyasının Oscar’ı olarak bilinen European Business Awards’ta Kadın Bankacılığı kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarla “Müşteri Odaklılığı” kategorisinde onur kurdelası alan TEB, Avrupa’nın en müşteri odaklı kurumları arasında yerini aldı.

 

TEK TÜRK BANKASI

Dubrovnik’te düzenlenen törenle kazananların duyurulduğu ve 34 ülkeden 33 binden fazla firmanın başvurduğu  European Business Awards’ta TEB, kendi kategorisinde Ruban d’Honneur (Onur Kurdelası) almayı başaran tek Türk bankası oldu.  TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, TEB olarak European Business Awards’ta Kadın Bankacılığı kapsamında yaptığı çalışmalarla Avrupa’nın en başarılı kurumları arasında yer almaktan gurur duyduklarını ifade etti.

 

KADININ GÜCÜ

Boz, “Kadın işgücünün öneminin her geçen gün arttığı günümüzde biz de TEB olarak kadının ekonomide tüketici değil, üretici kimliği ile de var olmasına odaklandık. Bu inançla oluşturduğumuz TEB Kadın Bankacılığı departmanıyla kadın patronların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alıyor, tamamen kendilerine özel çözümler geliştiriyoruz. Kısa sürede kat ettiğimiz yol ve elde ettiğimiz başarılar bizlere doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Önümüzdeki dönemde de TEB Kadın Bankacılığı ile ülkemizin potansiyelini daha ileri taşımak amacıyla çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi. TEB, European Business Awards’ta daha önce de ‘KOBİ Danışmanları’ projesiyle ‘Avrupa’nın en müşteri odaklı firması’ unvanını kazanmıştı.

 

KADIN PATRONLAR

TEB, Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara odaklanarak onların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alıyor.  Kadın patronlara işletmelerini büyütebilmeleri için finansmanın yanı sıra bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk olanakları sunan TEB, bu sayede kadın patronların iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmalarına da yardımcı oluyor. TEB Kadın Akademisi ile kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılarken; @teblekadin Facebook hesabı üzerinden yayınladığı TEB’le Kadın On-Air programında her hafta kendi işini kurmayı planlayan ve hâlihazırda işletme sahibi olan kadınların gelişmelerine ve büyümelerine katkı sağlamayı amaçlayan yayınlar yapıyor. KOBİ’lere yönelik hazırlanan ilk Internet televizyonu olma özelliği taşıyan TEB KOBİ TV’de Kadın Patronun Ekranı Kanalı ile iş dünyasında kadını destekleyecek bilgi ve haberlere yer veriyor.

18 Mayıs 2017 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR