CHP’li vekillerden Sirmen çıkarması

CHP’de Sefa Sirmen’in tutuklanmasının yankıları devam ederken İZGAZ davasında tutuklanan Sirmen’e CHP’nin her kesiminden ve her kademesinden destekle...

CHP’de Sefa Sirmen’in tutuklanmasının yankıları devam ederken İZGAZ davasında tutuklanan Sirmen’e CHP’nin her kesiminden ve her kademesinden destekler devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkan Başdanışmanı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımıyla önce il binasından gündeme dair basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasına Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, il ve ilçelerin yönetimlerinden bir çok isimde hazır bulundu. Basın açıklamasının ardından ise hastalığı nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo olan ve tedavisine devam edilen Sefa Sirmen ziyaret edildi. Hastane çıkışında heyet Sirmen’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve bayramdan sonra da ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti.

 

ice11-142.jpg

 

YARGI DÜMDÜZ OLDU

İl binasındaki basın açıklamasında ilk olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Sefa Bey’in durumu gündemde. Bende pazartesi günü kendisini ziyaret ettim. Ertesi gün Ankara’ya gittiğimde genel başkanımızla Sefa Bey’in durumunu konuştuk. Bir komisyon kurduk. Bugün Sefa Bey’e moral ziyareti gerçekleştireceğiz. Sadece ziyaretle kalmayıp davanın parti olarak takipçisi olacağız. Bu karar siyasidir. Daha önce aynı delillerle beraat ettiği bir davada şu an tutuklanmıştır. Yargı dümdüz oldu maalesef. İnsanlar artık kim suçlu kim suçsuz ayırt edemiyor. Sefa Bey’in başına geldiği gibi buna benzer bir çok karar var” ifadelerinde bulundu.

 

SEFA BAŞKAN YALNIZ DEĞİLDİR
Hürriyet’ten sonra konuşan Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise, “Çok zor günlerden geçiyoruz. Türkiye artık tek adam yönetimine gidiyor. Dün çıkan yasalarla da bu tescillenmiş oldu. Dün demokratik, laik diyorduk ama bu tanımlamaları artık yapamıyoruz. Bunun en bariz örneğini Sefa Başkan’da görüyoruz. Bu tamamen bir siyasi karardır. Buna direnmezsek ve buradaki haksız ve hukuksuz durumlara göz yumarsak bu uygulamalar herkese yansıyabilir. Sefa Başkan hakkında verilen kararın siyasi olduğu belgelerle de tescillenmiştir. Ya bunların matematik bilgisi yok ya da hepimizin bildiği gibi bir haksızlık, hukuksuzluk söz konusu. Sefa Başkan yalnız değildir” diye konuştu.

 

MİT’İN HERŞEYDEN HABERİ VARDI

Son olarak söz alan Genel Başkan Başdanışmanı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise: “ Biz Sakarya’da yaşarken herkesin söylediği tek şey keşke Sefa Bey gibi bir belediye başkanımız olsaydı. Bizim suçsuz insanlarımızı hapis yatırıyorlar. Bir mahkeme beğenilmiyor hemen başka bir mahkeme kuruluyor. Türkiye artık kan gölü haline geldi. Dün Sakarya’da bir şehidimizi uğurladık. Bugün yine şehitlerimiz var. Türkiye’de 1 yıl içerisinde 17 bombalı saldırı meydana geldi. 307 insanımız hayatını kaybetti. Verilere göre emniyet güçlerinin bu patlamalardan haberi olduğu anlaşıldı. İstanbul saldırısından önce MİT’in örgüt adı ve yer bilgisi dahil her şeyi bildiği anlaşıldı. Amerika kendi vatandaşını uyarıyor Almanya kendi vatandaşını uyarıyor. Bizde kimse uyarılmıyor” ifadelerinde bulundu.

 

CHP BUNU TAKİP EDECEKTİR
Konuşmalarına devam eden Özkoç, “MİT’in haberi varken hiçbir önlem alınmıyor. Bu saldırılardan önce emniyet teşkilatı günler öncesinden bir saldırı olabileceği konusunda uyarı yaptı. Sorulması gerekenler MİT gerçekten istihbarat aldı mı, emniyet güçleri gerçekten saldırılar konusunda uyardı mı, eğer uyardıysa neden önlem alınmadı? Bu soruların cevabı kamuoyuna duyurulmalıdır. Hakan Fidan’ın bu olaylardan sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Eğer Hakan Fidan gelen istihbarat konusunda emniyet güçlerini uyarmışsa o zaman bu teşkilat kimden emir alıyorsa o suçludur. Hakan Fidan ve Celalettin Lekesiz bir araya gelerek bunları açıklamalıdır. CHP bunu takip edecektir” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Ahmet HAZER

01 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR