Komsuoğlu ödülleri sahiplerini buldu

Bu sene ikincisi düzenlenen Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Bilim Teşvik Ödülleri dün KOÜ Umuttepe yerleşkesinde gerçekleştirilen törenle sahiplerine takdim...

BÜYÜT

Bu sene ikincisi düzenlenen Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Bilim Teşvik Ödülleri dün KOÜ Umuttepe yerleşkesinde gerçekleştirilen törenle sahiplerine takdim edildi.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu 2011 Bilim Teşvik Ödülleri, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu içerisindeki Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahiplerini buldu. Törene KOÜ Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Yalova Valisi Osman Çapa, Cumhuriyet Başsavıcı Mehmet Fatih Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, CHP Kocaeli MilletvekiliHikmet Erenkaya, KOTO Başkanı İbrahim Keleş, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, CHP PM Üyesi Ömer Kurtaş ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek başta olmak üzere çok sayıda öğretim görevlisi ve üniversite öğrencisi katıldı.

KOMSUOĞLU’NUN NOTU
Törende Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun hayatını anlatan kısa bir slayt gösterisi yapıldı. Komsuoğlu’nun hayatını ve Kocaeli Üniversitesi’ne katkılarını anlatan bir konuşma yapan prof. Dr. Dilek Ural konuşmasının sonunda Baki Komsuoğlu’nun gençlere hitaben kaleme aldığı bir notu katılanlarla paylaştı. Ural’ın konuşmasının ardından Prof. Dr. Oğuz Akay, “Akıllı malzemeler” başlıklı bir konferans verdi. Konferansında akıllı malzemeler olarak nitelendirilen materyallerin hayatımızda hangi alanlarda kullanılabileceğini anlatan Akay’ın özellikle petrol sızıntılarıyla ilgili projeleri büyük ilgi uyandırdı.

MÜZİK DİNLETİSİ
Oğuz Akay’ın konferansının ardından Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinin müzik dinletisine geçildi. Viyola, yan flüt ve piyona eşliğinde tören katılımcılarına keyifli bir dinleti sunan öğretim görevlileri, büyük alkış topladı. Müzik dinletisinin ardından ödül törenine geçildi. 4 dalda verilen teşvik ödüllerini almaya hak kazanan öğretim görevlilerine, ödüllerini protokol üyeleri takdim etti.

ÖDÜL ALAN İSİMLER

Fen Bilimleri ve Teknolojileri Teşvik Ödülü
Prof. Dr. Kadriye Arzum E.Gürsan
Doç. Dr. Tamer Sınmazçelik

Tıp ve Sağlık Alanı Teşvik Ödülü
Doç. Dr. Eray Çalışkan
Doç. Dr. Ali Timuçin Altın
Arş.a Görevlisi Çığır Biray Avcı

Sosyal Bilimler Alanı Teşvik Ödülü
Doç. Dr. Şunbaz Yılmaz Özbağçı
Doç. Dr. Şener Aktürk

Sanat Alanı Teşvik Ödülleri
Arş. Görevlisi İbrahim Türkleri

01 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR