Baz istasyonu mağdurları VALİ İLE GÖRÜŞTÜ

Körfez Yavuz Sultan Mahallesi sakinleri, emekli imam İsmail Çalpan’ın çatısına kurdurduğu baz istasyonunu kaldırtmakta kararlı. Dün mahalleli adına 15...

BÜYÜT

Körfez Yavuz Sultan Mahallesi sakinleri, emekli imam İsmail Çalpan’ın çatısına kurdurduğu baz istasyonunu kaldırtmakta kararlı. Dün mahalleli adına 15 kadın Vali Ercan Topaca ile görüştü.

Körfez Yuvuz Sultan Mahallesi sakinleri baz istasyonuna karşı mücadelede kararlı. Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Neşe Caddesi Nergis Sokak'ta emekli imam İsmail Çalpan adlı vatandaşın evinin üzerine baz istasyonu kurdurması, mahalle sakinlerini çileden çıkartmıştı. Baz istasyonunu mahallelerinde istemediklerini ve kendisini bu konuda uyarmalarına rağmen baz istasyonunun kaldırılmadığını belirten mahalle sakinleri, önceki gün binanın önünde toplanarak protesto gösterisi gerçekleştirmişti. Baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen mahalle sakinlerinin binanın önünde toplanması sonrasında kavga çıkmıştı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin çabası sonucu gerginlik önlenmişti.

VALİ’YLE KONUŞTULAR
Çıkan kargaşa sonrasında baz istasyonunun kaldırılması için imza toplayan mahalle halkı adına 15 kadın, dün imzaları vermek için Kocaeli Valiliği önüne geldi. Bu sırada Vali Ercan Topaca, resmi aracıyla binadan çıktı. Kalabalığı gören Topaca aracından inerek, vatandaşların şikayetini dinledi ve mahalleli adına 2 kişinin Vali Yardımcısı Mustafa Guni ile görüşmesini sağladı. Topaca olayın inceleneceğini ve gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. Mahalle sakinleri adına Nurcan Aslan ile Aygül Akyüz, Vali Yardımcısı Mustafa Guni ile görüştü. Görüşme sonucunda mahalleli İl Çevre Müdürlüğü’ne yönlendirildi. Dilekçe ve topladıkları imzaları İl Çevre Müdürlüğü’ne teslim eden kadınlar, yarın Körfez Kaymakamlığı’na da dilekçe verecek.

07 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR