Büyükşehir’den ücretsiz danışmanlık hizmeti

      Yangın güvenliği ile ilgili işyerlerinin önceden yaptığı hazırlıklar eksik ya da yanlış uygulanabildiğinden işyeri sahipleri, istenen koşulları...

BÜYÜT

 

 


 

Yangın güvenliği ile ilgili işyerlerinin önceden yaptığı hazırlıklar eksik ya da yanlış uygulanabildiğinden işyeri sahipleri, istenen koşulları yerine getirebilmek için yapmış olduğu hazırlıkları yıkıp, işyerinde yeni düzenlemeler yapmaya mecbur kalabiliyor. Vatandaşlar, bu sıkıntıya düşmemek için binalarında yangın güvenliği uygulamaları yapmadan önce Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabiliyor.
 

ENGELLER ÇIKIYOR

Önceden itfaiyeden danışmanlık hizmeti alınmaması, işyerlerinde yeniden inşaat işleri çıkması, ilave zaman kaybı, ek maliyet yükü ve bir dizi bürokratik işleme neden oluyor. Bazı binalarda ise, istense bile binanın bu düzenlemeleri yapmaya elverişli olmadığı durumlar ortaya çıkabiliyor.

 

İHTİYAÇ NEDENİYLE

Bilgi noksanlığından dolayı meydana gelen bu durum karşısında güvenlikten taviz verilmeyeceği için bu külfetlere katlanmak zorunda kalınıyor. Bu durumların ortadan kaldırılması için, önceden itfaiyeden danışmanlık alınması, işyeri açacak vatandaşların menfaatine oluyor.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ HİZMET

Bu ihtiyacı tespit eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, oluşturduğu teknik donanıma sahip ekipler vasıtasıyla, bu konuda bilgi edinmek isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak keşif ve danışmanlık hizmeti verilmesi projesini hayata geçirdi. Ücretsiz olarak verilecek olan bu hizmetten yalnızca işyeri açmak isteyenler değil, tüm vatandaşlarımız faydalanabiliyor.

 

ZİYARETLERE BAŞLADI

Bu projenin tanıtımı kapsamında İtfaiye Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Palaz, ziyaret sonunda Müdür Muhammed Ergin’e projenin tanıtımı amacıyla bastırılan bir tabela verdi. Projeyle ilgili vatandaşlara dağıtılmak üzere broşürler de hazırlandı. Projenin tanıtımı için tüm ilçe belediyelerinin ruhsat birimleri ziyaret edilecek ve bu amaçla bastırılan tanıtım broşürleri dağıtılarak, mümkün olduğunca duyurulması sağlanacak.

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR