Destici: Adalet sisteminin köküne dinamit koyuyorlar

Büyük Birlik Partisi (BBP)’in 30 farklı ilde aynı başlık altında düzenlediği “Çözüm süreci mi, bölünme süreci mi?” adlı paneli dün Wellborn Otel’de g...

Büyük Birlik Partisi (BBP)’in 30 farklı ilde aynı başlık altında düzenlediği “Çözüm süreci mi, bölünme süreci mi?” adlı paneli dün Wellborn Otel’de gerçekleştirildi. Panele BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan,  BBP İl Başkanı Avukat Şeref Gönenli, Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci Ünal Tanık, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Avukat Ruhittin Sönmez, Araştırmacı Yazar Ahmet Türk konuşmacı olarak katılırken panelin moderatörlüğünü Bayram Karacan üstlendi.


GENİŞ KATILIM

Paneli takip etmek adına Türk Eğitim Sen Başkanı Süleyman Pekin, Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Sağlık Sen Başkanı Ömer Çeker ve MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, MHP eski Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Kahyaoğlu da panelde hazır bulundu. BBP İl Başkanı Av Şeref Gönenli İstiklal Marşı’nın 7’nci kıtasını okuyarak katılımcıları selamladı.

 

“ÖĞRETMENLER KENDİLERİNİ İFADE EDEMİYOR”

Mustafa Destici düzenlenen panelin iyiliklere, doğruluklara, birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını dileyerek,  Öğretmenler Günüyle ilgili mağduriyetleri de dile getirerek AKP hükümetine eleştirilerde bulunmaya başladı. Destici, “Öğretmenler görevlerini yapamaz, kendilerini ifade edemez durumdalar. Bu işin sözde değil, işin ruhuyla öğretmenlerle de ilgili olduğunu MEB’in başında olanların idrak etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.


“KENDİLERİYLE ÇELİŞTİLER”

Sözlerini sürdüren Destici, “AKP hükümetinin belirgin özelliklerinden biri de yargıyla sürekli oynamasıdır. Kendi iktidar döneminde de çok çelişkili yargı paketlerini çıkardılar. Kendileriyle çeliştiler. Yeni yargı paketi de yolda. Yargıya net bir şekilde müdahalede bulunmak istiyorlar. Bu adalet siteminin köküne dinamit koymaktır. Adaleti yerle bir etmektir, siyasallaştırmaktır, bağımsız ve tarafsızlığını ortadan kaldırmaktır” şeklinde konuştu.

25 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR