5 Nolu Kooperatif yargıya gidiyor

5 Nolu Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifine bağlı bir şoför hakkında çıkan ‘Bonzai çekip tura çıktı’ başlıklı haberle ilgili konuşan Hasan Öztür...

5 Nolu Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifine bağlı bir şoför hakkında çıkan ‘Bonzai çekip tura çıktı’ başlıklı haberle ilgili konuşan Hasan Öztürk, “Biz şoförlerimizin tüm kontrollerini yaptıktan sonra kendilerine çalışabilir kartı veriyoruz. Böyle bir durumla arkadaşımız zan altında bırakıldı” dedi.

 

5 Nolu Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Hasan Öztürk dün oda binasında kooperatife bağlı olarak çalışan bir şoför hakkında geçtiğimiz günlerde çıkan ‘Bonzai çekip tura çıktı’ başlıklı haberle ilgili açıklamada bulundu. Olaya adı karışan şoförün haber çıktıktan sonra tüm sağlık kontrollerinin yenilendiğini belirten Öztürk, şoförün o sırada taş düşürdüğünü açıkladı.

 

YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

Şoförün bu haberle zan altında bırakıldığını kaydederek sözlerini sürdüren Hasan Öztürk, “Ayrıca fotoğrafı çekilerek basına sızdırılan araç da başka arkadaşımıza ait. Bu durumdan oldukça rahatsız olduk ve olayı yargıya taşıyacağız. Bu olay 520 esnafımızı ilgilendiren bir olay. Böyle bir konu varsa biz de üzerine gideriz” dedi.


3 AYDIR TARAMA YAPILIYOR

Zaten uyuşturucu madde kullanan kişilerin odada çalışmasının mümkün olmadığını da kaydeden Öztürk, “Biz odamıza bağlı tüm şoförlerimize 3 aydır tarama yapıyoruz. Kendilerinden sağlık taraması, sabıka kaydı ve ehliyetlerinin fotokopisini istiyoruz. Bu prosedürlere uyanlara da uygun görüldüğü takdirde çalışabilir kartı veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

BİR SIKINTI YOK

Kentin gündeminde uzun süre yer edinen 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşıma konusuyla ilgili de görüş aldığımız Hasan Öztürk, konunun şu an açılmasının doğru olmadığını belirterek, “Şu an 65 yaş üstüyle ilgili bir sorunumuz yok ama konuyu açmaya gerek yok” ifadesine yer verdi.

12 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR