İzmit’e turizm irtibat büroları kuruluyor

Başkan Doğan, Sabri Yalım Parkı’na ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne turizm irtibat büroları kurulacağını söyledi. Konuyla ilgili Sabri Yalım Par...

BÜYÜT

Başkan Doğan, Sabri Yalım Parkı’na ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne turizm irtibat büroları kurulacağını söyledi.

Konuyla ilgili Sabri Yalım Parkı’nda incelemelerde bulunan Doğan” şehrimizde yeni Türkiye vizyonuna uygun hazırlıklar devam ediyor.

 

ÇALIŞMALAR 5 YIL ÖNCE BAŞLADI

Bizler beş yıl önce yeni bir İzmit sloganıyla şehrimin 2023-2053 hedeflerine uygun çalışmalarını başlatmıştık. Bu alandaki en önemli çalışmamız turizm alanındaydı. Tarih Koridoru Projesiyle tarih turizmine, sağlığa verdiğimiz önemle sağlık turizmine,  Gölkay, Ekoparok,  Paşasuyu ve Cephanelik gibi mesire yerlerini hayata geçirmekle doğa turizmini gerçekleştirmeyi hedefledik. Bugün bu anlamda çok önemli bir noktaya geldik. Artık şehrimizi turizm de bütün dünyaya pazarlayacak, İstanbul’daki turizm firmalarının kataloğuna girecek ve buraya gelecek turistleri en iyi şekilde ağırlayıp onlara şehri tanıtacak duruma geldik. Bu alanda çok önemli olduğuna inandığımız turizm enformasyon bürosunu kurma hazırlığı içindeyiz. 2 adet olarak düşündüğümüz turizm irtibat bürosunun birisi Sabri Yalım Parkı’nda diğeri de Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne olacak. Şehir Estetik Kurulu’nun görüşlerini alarak en kısa zamanda Turizm İl Müdürlüğü ile birlikte bu büroları hayata geçireceğiz. Şehre gelen herkes bu bürolardan şehir ile ilgili turizm bilgilerine, gezilip görülecek yerleri, hem basılı evrak olarak hem de görsel olarak alabilecekler.

 

TURİZM BU ŞEHRE YAKIŞACAK

Hedefimiz şehri turizm kenti yapmaktır. Bu şehre turizm yakışacak. Şehrimizde sanayiden sonra yeni bir sıçrama alanı turizm olacaktır. Bu konuda kararlı bir şekilde yeni bir İzmit vizyonumuzla yeni bir Türkiye vizyonuna uygun hazırlık yapıyoruz” şeklinde konuştu.

13 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR