Takipsizlik kararına dilekçeli tepki

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız ve yönetimi de konuyla ilgili ülke çapında parti tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen itiraza...

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız ve yönetimi de konuyla ilgili ülke çapında parti tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen itiraza ortak olup, 15 günlük yasal itiraz hakkını kullanarak Kocaeli Başsavcılığına itiraz dilekçesi sundu.

Dilekçe vermeden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, “ 25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen suikastle Genel Başkanımız ile birlikte 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu olay sonrasında Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşmurtmada adı geçenler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir. Bizler BBP İl Teşkilatı olarak, camia olarak ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun sevenleri olarak verilen bu takipsizlik kararının hukusuz olduğunu, dosyada mevcut 100’den fazla davayı açmayı gerektirir somut delillerin varlığına rağmen bu takipsizliğin usulsüz olarak verildiği inancı ile itirazımızı bildirmek istiyoruz” dedi.

 

Takipsizlik kararı verilmişti
25 Mart 2009 tarihinde dönemin Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin daha bulunduğu helikopter, Kayseri’nin Keş Dağları’na düşmüş, meydana gelen kazadan sağ kurtulan olmamıştı. Yaşananların ardından Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatmış, 132 şüphelinin ifadeleri alınmıştı. Uzun yıllar süren davada ise geçtiğimiz aylarda sona gelinmiş, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı 6 kişinin yaşamını yitirdiği dava hakkında takipsizlik kararı vermişti.

Nuri AKÇAHARMAN

13 Temmuz 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR