Meclis’te kriz: 550 vekilden 556 oy çıktı!

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü olağanüstü oturumunda seçim hükümetinin bağımsız üyelerinin yemin etmesi beklenirken, üç muhalefet partisinin bu bakanl...

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü olağanüstü oturumunda seçim hükümetinin bağımsız üyelerinin yemin etmesi beklenirken, üç muhalefet partisinin bu bakanların 'bağımsız olmadığı' yönünde oy kullanması krize neden olmuş, oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Koray Aydın, bileşime ara vermişti.

 

ELEKTRONİK OYLAMADA YENİ KRİZ

Verilen aranın ardından Başkanvekili Koray Aydın, içeride katip üyeler arasında görüş ayrılığı yaşandığını belirterek oymayı elektronik olarak tekrarlayacağını açıkladı. AKP milletvekilleri bu duruma itiraz etse de elektronik oylamaya geçildi ve bu kez de yeni bir kriz baş gösterdi.

 

550 ÜYELİ MECLİS'TE 556 OY

Yapılan elektronik oylamanın ardından 556 oy çıktığı açıklandı. 550 üyeli Meclis'te 556 oy çıkması üzerine TBMM Başkan Vekili Koray Aydın partilerin grup başkan vekilleriyle toplantı yapmak üzere oturuma bir kez daha ara verdi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, oyların fazla çıkması, milletvekillerinin hem elektronik yolla hem de pusula yoluyla oy kullanmalarından kaynaklandı.

03 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR