“Her şeyin başı sağlık, sağlığın başı SU”

      Kocaeli Tabip Odası ve Kocaeli Halkevleri tarafından organize edilen “su yoksa, hayat da yok” konulu forum pazar günü saat 14.00’te KYÖD’de yapı...

BÜYÜT

 

 

 

Kocaeli Tabip Odası ve Kocaeli Halkevleri tarafından organize edilen “su yoksa, hayat da yok” konulu forum pazar günü saat 14.00’te KYÖD’de yapılacak. İSU eski Müdürü Servet Alpaslan, Sakarya Üniversitesi’nnden Pro.Dr. Saim Özdemir ve Kuzey Ormanları Savunması temsilcisi Çiğdem Çidamlı konuşmacı olarak katılacak.

SU KRİZİ!

Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Kemal Keşmer,  yaptığı açıklamada, “ Yaşadığımız ilin gerek şehir merkezlerini, gerekse kırsal alanlarını ciddi bir su krizinin beklediği günleri yaşıyoruz. Doğal-mevsimsel koşulların beklenmedik ölçüde kurak geçtiği bu dönemde aynı zamanda Kocaeli’nin yer üstü ve yer altı su kaynaklarının büyük bir hızla şirketlere devredildiğini, üretimi artırmayı planlayan sanayinin emrine verildiğini görmekteyiz.

FORUMA DAVET

Başlı başına büyük sağlık sorunlarına yol açması bir yana, suyun halkın ortak mülkiyeti yani temel bir hakkı olmaktan çıkarılıp üzerinden yüksek karlar elde edilen bir META’ya dönüştürülmek istendiği ortada. Su hakkına sahip çıkmak sağlığa, sağlığa sahip çıkmak doğal ve insani koşullara yani hayatımıza sahip çıkmak demektir. Bu yaklaşımın bir ürünü olarak Kocaeli’nde giderek büyümesini bütün halkı içerecek bir su hakkı mücadelesinin adımlarından biri olarak “Kocaeli Su Forumu” düzenlemekteyiz. Herkesi su forumuna davet ediyoruz” dedi. 

19 Şubat 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR