İzmit’e sokak kütüphanesi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kitap okumayı arttırmaya yönelik projelerine bir yenisini daha ekleyerek Kocaeli’nin ilk sokak kütüphaneleri...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kitap okumayı arttırmaya yönelik projelerine bir yenisini daha ekleyerek Kocaeli’nin ilk sokak kütüphanelerini hayata geçirdi. Yürüyüş Yolu’nun Ulugazi İlkokulu ile Vakıfbank karşısında kurulan sokak kütüphanelerinde incelemelerde bulunan Başkan Doğan” toplumun her kesiminin kitap okuması gerektiğini söyledi.   Doğan, kitap okumayı teşvik etmek için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Annem Babam Okuyor,   Öğretmen Okursa, Herkes Okur,  Kahvemiz Evimiz, gibi projelerimizin hepsi okuma kültürünü arttırmak içindir. Sokak Kütüphaneleri de bu projelerin devamıdır. Sadece belirli yerlerde değil aklımıza gelen her yerde kitap okumanın gerekliliğine inanıyoruz” dedi.

 

EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, eğitimin önemine de değinerek “özellikle ülkeler yarışında eğitimli ülkeler bir adım ileride gidiyor.  Tabi sağlıklı toplumlar da öyle. Bizler, bunun bilinciyle eğitime çok önem veriyoruz. Eğitimin temeli de okumak. Bizim dinimizde de ilk emir okudur. Biliyoruz ki, tarihimiz boyunca okuma çok önemsenmiş. Bu konuda Türk ve İslam büyükleri okuma üzerine önemli mesajlar vermiştir. Bizler de daha çok okumalıyız.

 

HER ALANDA KİTAP DESTEĞİ

Okullarda, Annem Babam Okuyor kitap kampanyalarına destek verdik. Bütün kitapları biz sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Öğretmen Okursa, Herkes Okur kampanyasını ve tüm organizasyonlarını biz yapıyoruz. Onlarca kahvehanemizi Kahvemiz Evimiz Projesi adı altında kitap okunan yerler haline getirmeye çalıştık. Kahveleri, oyun oynanıp zaman geçirilen yerlerden kurtarıp eskiden olduğu gibi kıraathane kültürünü yerleştirip kitap okunan yerler dönüştürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

23 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR