Eşinin vefatından sonra esnaf oldu

Eşinin vefatından sonra çocuklarının geçimini sağlayabilmek için esnaflığa soyunan Fatma Can Çelebi, kardeşiyle birlikte işlettiği Çelebi Sofrası’ya t...

BÜYÜT

Eşinin vefatından sonra çocuklarının geçimini sağlayabilmek için esnaflığa soyunan Fatma Can Çelebi, kardeşiyle birlikte işlettiği Çelebi Sofrası’ya tüm kadınlara örnek oldu.

Kadın girişimci Fatma Can Çelebi tarafından kurulan Çelebi Sofrası, çarşı esnafına ev yemekleri ile hizmet veriyor. Oğlu ve kardeşi ile birlikte işlettiği Çelebi Sofrası’nı, eşinin vefatından sonra açan Fatma Teyze, kendi ayakları üzerinde durabilmenin mutluluğunu yaşıyor. Kadınlara örnek olan Fatma Can Çelebi, kahvaltı, mantı ve makarna çeşitlerinin yanı sıra, yaprak sarması ile yörede yapılan değişik yemek çeşitlerini müşterilerin beğenisine sunuluyor.

KADINLARA ÇAĞRI
El hünerlerini yeni iş yerinde sergileyen Fatma Can Çelebi yöresel yemek konusunda oldukça iddialı. Ömerağa Mahallesi Salim Efendi Sokak No:8 Osmanlı Hamamı arkasında hizmet veren yöresel yemek salonunu, Fatma Teyze’nin sevenleri tarafından boş bırakılmıyor. Kadınların mutlaka iş hayatına atılması gerektiğini ifade eden Fatma Can Çelebi, kadın istihdam eden yerlerin daha çok açılması temennisinde bulundu.

17 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR