Kılıçdaroğlu milletvekili aday adaylarını sert bir dille uyardı Listeler belirlenince küskünlük istemiyorum

CHP’den milletvekili aday adayı olan 4bin 5 yüz kişi dün Ankara Anadolu Kongre ve Gösteri merkezine akın etti. Burada Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ve...

BÜYÜT

CHP’den milletvekili aday adayı olan 4bin 5 yüz kişi dün Ankara Anadolu Kongre ve Gösteri merkezine akın etti. Burada Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen konferansa katılan aday adayları arasında ilimizden de birçok isim vardı. Kılıçdaroğlu aday adaylarını sert bir şekilde uyardı “listeler belirlenince, küskünlük istemiyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) dün Ankara, Anadolu Kongre ve Gösteri Merkezi’nde dev bir konferans gerçekleştirdi. Milletvekili aday adaylarına genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen konferansa katılan 4 bin 5 yüz aday adayı arasında ilimizden de birçok isim vardı. Anadolu Kongre ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans saat 10.00’da başladı. Milletvekili aday adaylarına 13 dakikalık bir slayt gösterimi sunumuyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla devam etti.

SEN BU ÜLKEDE BAŞBAKAN OLAMAZSIN
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu etkili konuşmasında şu ifadelerde bulundu “Bizi buraya getiren bir umut var. Yıllardır çok partili rejimden dolayı birçok parti iktidara geldi gitti. Fakat bu dönemlerde yoksul insanlar harap oldu. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Baskı gören bir toplum var. Sabah insanların kapısı erkenden çaldığında, acaba ne oluyor diye korkuyorlar. Basılmamış bir kitabı bile yok etmeye çabalamak ancak şeytanın aklına gelir. Hem Türkiye’de özgür düşünce, demokrasi diyeceksin hem de kitaptan korkacaksın. Allah’ın insanlara bahşettiği en güzel şeydir düşünmek. Sen bu ülkede başbakan olamazsın.

HAKÇA KAZANIP HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ
AKP paniğe kapıldığına göre doğru şeyler yapıyoruz demektir. Türkiye’de 13 milyon yoksul insan var. CHP iktidarında çocuklar yatağa aç girmeyecek. Çözümse çözüm. Bizim çözümümüz var o da aile sigortasıdır. 21. yüzyılın refah seviyesine ulaşacağız. Ülkemizi sizler, yurtsever insanlar ayağa kaldıracaklar. Hakça kazanıp, hakça üretip, hakça bölüşeceğiz. 9 yıl geçti. AKP hala yoksullukla ilgili bir şey yapmadı. Sizin Kemal’iniz size söz veriyor. İlk günden itibaren yoksulluğun ortadan kalkması için mücadele edeceğiz. Halk bana güveniyor.

AİLE SİGORTASI 40 YILLIK BEKLENTİ
Kadınlar, işçiler, emekliler ve memurlar gibi gidecekler bankadan paralarını çekecekler. Bu sizin hakkınızdır. Çocuklarınızın rızkını çektikleri paralarla alacaklar. Bunu aile sigortasıyla yapacağız. Bizim aile sigortamız 40 yıllık bir hayal, 40 yıllık bir beklentidir. Halk bunu bekliyor ve bu CHP ile birlikte gelecek. Vatandaş siyasetçinin karşısına çıkıp aile sigortası hakkında fikir belirtebilecek. Bu para yetmiyor diyebilecek. Halk kimsenin tutsağı olmayacak. Taşeronlaştırmayı CHP bitirecek. İnsanlar ömür boyu asgari ücrete tabi olmayacak. İş güvenlikleri devlet tarafından garanti altında olacak.

TAŞERON İŞÇİLER SENDİKALI OLACAKLAR
Bize oy verenlerinde oy vermeyenlerinde haklarını koruyacağız. Taşeron işçiler bize oy verseler de vermeseler de haklarını biz koruyacağız. Sendikalı olacaklar, toplu sözleşme yapacaklar, hepsi kadrolu olacak. 2 milyon taşeron işçisinin kaygılarını biz gidereceğiz. Onların sorunlarını çözecek onları hak ettikleri yaşam standardına kavuşturacağız. Bedelli ve bedelsiz olmak üzere askerlik sistemini düzenleyeceğiz. Bedelli askerlikten aldığımız paraları silaha vermeyeceğiz. Savunmaya harcamayacağız. Bedelliden aldığımız paralarla iktidarın yüz karası sorunu olan, bir türlü beceremediği öğrencilerin yurt ve barınma sorununu çözeceğiz. Bu utancı yok edeceğiz.

AKP’NİN AKLI ERMEZ
Biz insanlara savaşma sanatı öğretmeyeceğiz onlara okullarda ve yaz tatillerinde eğitim vereceğiz. Bu ülkeyi bu şekilde koruyamayacağımızı söylüyorlar. Bu ülkeyi CHP’nin neferleri koruyacaktır. Ordumuz daha profesyonel hale gelecek ve daha aktif olacak ancak AKP’nin buna aklı ermez. 15 ay olan askerlik önce 9 sonra 6 aya kademeli olarak inecek. Cebimizi değil yurttaşımızı, yandaşımızı değil vatandaşımızı doyuracağız. Bu ülkenin milli gelirini vatandaşa harcayacağız. 9 milyon emeklinin sıkıntısına da çare olacağız, istihdam sıkıntısına da. Yeni üretim tesislerini ülkemize kazandıracağız. Üretimi teşvik edeceğiz.

KÜSKÜNLÜK OLMASIN
Ben grup başkanvekiliyken arabamın bagajında hep broşürler olurdu. Bunları gittiğim benzinliklerde dahi dağıtırdım. Sizden de arabanızın bagajında broşür taşımanızı istiyorum. Bazı illerde önseçim kararı aldık, bazı illerde merkez yoklaması kararı aldık. Birçok ilde de kamuoyu yoklaması yapacağız. Sizden bir isteğim var. Liste belirlenmeden önce nasıl çalışıyorsanız liste belirlendikten sonra da öyle çalışın. Liste belirlendikten sonra küskünlükler olmasın. Benim saatim günüm haftam yok. Benim tek saatim 12 Haziran.

KADINLAR ÇALIŞIN
81 ile gittim. Bazı illere ikinci defa gideceğim. Bayanlardan çalışmalarını istiyorum. Bayan kontenjanı var ya da yok herkes çalışsın. Hep birlikte CHP’yi iktidara taşıyacağız. Bu o kadar zor değil.” Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından CHP Kocaeli milletvekili aday adayları imkansızı başardı. Bugüne kadar birçok seçimde yan yana gelmemeye özen gösteren CHP’liler konferans sonrasında toplanarak basın mensuplarına toplu fotoğraf verdi.

27 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR