Canlar sevgide buluştu

Bir olalım, iri olalım, diri olalım sloganı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Sevgide buluşalım’ etkinliğin 8’incisi dün...

BÜYÜTBir olalım, iri olalım, diri olalım sloganı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Sevgide buluşalım’ etkinliğin 8’incisi dün İnterteks Fuar alanında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Sevgide buluşalım’ etkinliği yine Alevi vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İnterteks’te düzenlenen programa AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, Cem Vakfı Genel Başkanı Ali Rıza Kaçan, Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Celal Özer ve Alevi vatandaşlar katıldı. Program programın geçmişini anlatan slayt ile başladı. Programda ayrıca ilimizde faaliyet gösteren dernek başkanları Mutlu Beyazgül, Teslim Yıldız, Dursun Ali Akaş, Mahmut Eslim, Hüseyin Gülseven, Ziris Aygün, Halil İbrahim Aras, Selami Karanfil, Şeref Arslan da hazır bulundu.

“TERÖR YUVASI DEĞİLİZ”
Dernek başkanları adına konuşan Şeref Arslan, “ Burada can olmamızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye’de sevgi ve barışa ihtiyacımız var. Burada siyaset yapmak amacıyla bir araya gelmedik. Bölgemizde ve ülkemizi yönetenlere mesaj olması amacıyla birkaç şey söylemek istiyorum. Allah ve Muhammet Ali yolundayız. Bugün birtakım sıkıntılarla karşı karşıyayız. Hepimizin düşüncesi birliktir. Başbakanımızın torununa verdiği isimden onur duyuyoruz. Artık kimsenin Cemevlerine terör ve cümbüş yuvası denmesini istemiyoruz” dedi.

“CEMEVLERİ DEVLET İMKANLARINDAN YARARLANAMIYOR”
Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Celal Özer, “Alevilik 72 milleti bir arada görmenin ve yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmektir. Alevilerin en büyük isteği Cem evlerinin ibadete açılmasıdır. Cem evleri Camiler gibi devlet imkanlarından yararlanamıyor” diyerek Muharrem ayının oruç ve matem ayı olduğunu vurguladı. Ardından söz alan Cem Vakfı Genel Başkanı Ali Rıza Kaçan, “ Aşure birlik kardeşlik, diğerlerinin haklarını korumak, birlik içerisinde çokluk, çokluk içerisinde birlik olmak demektir” dedi.

“KERBELA ORTAK ACIMIZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Sizlerle 8’inci defa sevgide buluşuyoruz, Allah daim eğlesin. Biz yolu sevgiden geçen herkesle zaten buluşuyoruz. Ama bu buluşmalar her zaman örnektir. Kerbela yasını paylaşarak kendimize ibretler çıkarıyoruz. Kerbela içimizde fırtınalar koparan bir facia. Bu bizim ortak acımız” diyerek bütün Müslümanların bu acıyı aynı şekilde paylaştığını söyledi. Karaosmanoğlu, “ Bu acıyı doğru okumak lazım. Hepimiz sevgi ve barış tohumları ekmeliyiz. Biz belediye olarak yaptıklarımızı bir borç olarak bildik” dedi. Konuşmaların ardından Mercan Erzincan seslendirdiği deyişlerle duygulu anlar yaşandı. Daha sonra yeni Cuma imamı Sebahattin Rençber Kuran-ı Kerim okudu. Program yerel kanalların yanı sıra Cem TV ve TV10’dan da canlı olarak yayınlandı.

01 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR