TGS Kocaeli’de görev değişikliği

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Kocaeli’de işyeri ve il temsilcisini değiştirdi. Manşet Kocaeli Gazetesi’nde toplusözleşme imzalayarak üyelerini...

BÜYÜT

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Kocaeli’de işyeri ve il temsilcisini değiştirdi. Manşet Kocaeli Gazetesi’nde toplusözleşme imzalayarak üyelerinin hak ve menfaatlerini ilerleten TGS, yaptığı seçimlerin ardından İşyeri Temsilciliği’ne Caner Aktan’ı, Kocaeli İl Temsilciliği’ne de Sebahattin Aydın’ı getirdi.

 

Yapılan bu değişikliğin ardından açıklama yapan Kocaeli İl Temsilcisi Sebahattin Aydın, TGS’nin, değişikliğin ardından il genelinde daha da güçleneceğini vurguladı. Kocaeli’deki tüm gazetecileri TGS çatısı altında toplanmaya çağıran Aydın, gazetecilerin gelecek kaygılarını ortadan kaldırmanın, ekonomik ve mesleki haklarını ilerletmenin yolunun toplusözleşmeli düzenine geçmek olduğunu kaydetti.

 

ÇÖZÜMÜN ADRESİ TGS

Basın Kartları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe de değinen Aydın, basın kartı alma sürelerinin kısalmasının olumlu olduğunu ancak Basın Kartı Komisyonu’nda yapılan değişiklikle TGS’nin ve meslek örgütlerinin temsil sayısının düşürülmesinin keyfiyeti doğuracağını söyledi. Aydın, sendika olarak bu konuda da girişimlerde bulunacaklarını ifade etti. TGS’nin bundan sonra da gazetecilerin sorunlarının çözümünün adresi olacağını belirten Aydın, Kocaeli’deki tüm gazetecileri TGS’ye üye olmaya çağırdı.

27 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR